Spilkova tureckoKlára Spilková si polepšila oproti minulému roku na Turskish Airlines Ladies Open, který se hrál 9.–12. 5. 2013 na hřišti National Golf Club s parem 73 v tureckém Beleku. Po prvních dvou kolech (76, 72 ran) s výsledkem +2 neohroženě prošla cutem, který se ustálil na +7. Třetí kolo si pohoršila a zahrála stejně jako první den 76 ran. Do posledního kola šla však bojovně a došla v paru hřiště. S celkovým skóre +5 obsadila velmi pěkné 17. místo.

Začátek prvního kola byl velmi dobrý, prvních šest jamek Spilková hrála v paru. Pak přišla však série dvou bogey, kdy hráčka neproměnila poměrně krátké paty. A double bogey na 18. jamce (Klára Spilková startovala z 10. jamky), kdy po drajvu míč odskočil k bankru tak, že při odpalu stála patami ve vzduchu. Tato smolná pozice měla za následek míček zahraný do vody. „V prvním kole jsem pokazila v podstatě tři jamky. Patování mě trápilo hlavně v první devítce, v té druhé už se mi zlepšilo a zahrála jsem i dvě birdie. Hlavně to na 9. jamce mi udělalo radost," okomentovala svou hru Spilková.

V druhém kole přišlo velké zlepšení a výsledek 72 ran. Klára zahrála dvě birdie a jedno bogey, jinak šla v paru. „Se hrou jsem spokojená, hrála jsem dobře. Škoda bogey na 5. jamce, kde jsem zahrála trojpat." Stejný výsledek jako v prvním kole zapsala i v kole třetím, 76 ran. Opět zápasila s greeny a zaznamenala čtyři bogey a jedno birdie. „Nehrála jsem ideálně,ale nemůžu říct, co mi nešlo konkrétně. V noci tu byla velká bouřka a pršet přestalo chvilku před mým startem, takže hřiště bylo hodně podmáčené," popsala své třetí kolo jediná Češka na LET.

Do posledního kola startovala v prvním flajtu z 10. jamky. Nejvíce ji opět potrápila 18. jamka, kdy míček po odpalu skončil v bankru, při vyhrávce zavadil o hranu a spadl do vody. Tedy velmi podobný scénař jako v prvním kole. Do bogey Spilkovou čekal 10metrový pat, který proměnila. Dvě birdie a dvě bogey, tedy even par. „Hrála jsem vyrovnaně, jedno bogey bylo kvůli trojpetu a jedno na 18. jamce, kdy jsem míč opět utopila ve vodě, ale jsem ráda aspoň za bogey," ohlédla se česká naděje za svým závěrečným vystoupením. „Celkově to byl velmi hezký turnaj. Hřiště bylo poměrně těžké, což je vidět i na výsledcích. Nejvíce mě asi potrestala jamka č. 18, na které jsem ztratila 3 rány. Jinak jsem měla rány rovné a přesné, ale s patováním jsem trochu bojovala. S celkovým výsledkem jsem ovšem  spokojená."

Klára Spilková se vrací zítra do Prahy. Ve středu ji čeká trénink s Keithem Williamsem a 17. května charitativní akce Spolu Olomouc v Golf Resortu Olomouc. Více informací o této akci naleznete na našich webových stránkách. Dalším turnajem, kterého se česká hráčka zúčastní, je UniCedit Ladies German Open presentedy by Audi, od 30. května do 2. června 2013, poblíž Mnichova.

Text a foto: Monika Dvořáková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...