spilkova-jar01-750Dobrou formu si Klára Davidson Spilková podržela i na druhém jihoafrickém turnaji Ladies European Tour, který se odehrál 8. – 11. března pod názvem Investec South African Women's Open. Pomalejší start odčinila na hřišti Steenberg na předměstí Kapského Města o to svižnějším finišem a připsala si své letošní druhé umístění mezi deseti nejlepšími hráčkami turnaje.

„Steenberg byl úplně jiný než hřiště v Johannesburgu – otevřenější, se širokými fairwayemi a poměrně krátkou druhou devítkou. Po vydatných celotýdenních deštích bylo hřiště i hodně měkké. Všechny jsme si tak na nové podmínky musely chvíli zvykat. V prvních třech kolech mi tam navíc nechtěly padat delší putty, a proto se mohl začátek zdát pomalejší," napsala z Kapského Města Davidson Spilková.

Davidson Spilková nakonec obsadila s výsledkem −10 (72-70-70-66) šesté samostatné místo a na svém účtu se může těšit na částku 9920 eur. Další umístění v top 10 pro ni znamená posun v celoročním žebříčku Race to Costa del Sol z 15. na 11. příčku a v příštím týdnu by si měla polepšit také v žebříčku Rolex Rankings, kde se po minulém turnaji v Johannesburgu posunula na své kariérní maximum, 136. místo mezi absolutní světovou špičkou.

„V pátek jsem končila dvěma bogey, což mě zdravě naštvalo i namotivovalo pro finálové kolo. Nastupovala jsem do něj s větším soustředěním a trpělivostí. Vlastně jsem za celý den neudělala jedinou větší chybu a turnaj zakončila finálovým kolem bez jediného bogey a se šesti birdie. To poslední padlo na závěrečné jamce," okomentovala své poslední kolo hráčka.

Hřiště nejvíce sedělo domácí hráčce a vítězce z roku 2018, rodačce z Johannesburgu Ashleigh Buhai, která si se skóre −21 (64-65-69-64) dokráčela pro svůj již čtvrtý profesionální titul.

Davidson Spilkovou teď čeká poslední, čtvrtý turnaj jarního swingu, za kterým cestuje do Singapuru. Od čtvrtka bude, opět stejně jako Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká, ve startovním poli týmové soutěže Aramco Team Series presented by PIF, ve které se bude hrát o rovný milion amerických dolarů.

„V Singapuru jsem ještě nikdy předtím nebyla, bude to pro mě premiéra a nová zkušenost. O to víc se na cestu letadlem těším. Dlouhý let nás čeká již zítra a poté hned v úterý obejdu jedno cvičné kolo. Odpočívat se bude až příští týden v Thajsku, kam letím na pár dní po turnaji," popsala své plány na nejbližší období Davidson Spilková.

Turnaj v Singapuru je jedním ze série pěti týmových soutěží s omezeným startovním polem pro 78 hráček. Mezi vítězky této prestižní soutěže se v minulém roce zapsaly například Jessica a Nelly Kordovy nebo Lexi Thompson. Vedle čtveřice českých hráček je ve startovní listině i světová jednička Novozélanďanka Lydia Ko nebo Američanka Danielle Kang. Turnaj se hraje na hřišti Laguna National od čtvrtka 16. do soboty 18. března.

Finálové výsledky:
https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=auto&report=tmentry#/profile

Text: TZ, Monika Tauchen, www.klaraspilkova.eu
Foto: Ladies European Tour (Tristan Jones)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...