Kouskova-jar-750Česká golfistka Sára Kousková opět prošla na Ladies European Tour cutem. V Kapském Městě zahrála solidní první dvě kola, nicméně ne tak povedená druhá polovina turnaje ji stála pád na konečnou 47. příčku. Investec South African Womens Open ovládla domácí Ashleigh Buhai s výsledkem -22. Druhé místo patří Španělce Aně Pelaez Trivino, třetí skončila Němka Chiara Noja.

Kouskové se první dvě kola na hřišti dařilo a v druhé polovině turnaje chtěla zaútočit na vyšší příčky. První den zahrála dvě rány pod par, o den později jen o ránu hůř. V pátek však připsala 3 rány nad normu hřiště a poslední kolo došla v paru, což bylo také její výsledné skóre. „První dvě kola jsem byla vesměs spokojená. Byla jsem koncentrovaná, vytvářela jsem si dost příležitostí na skórování a dokázala jsem proměnit alespoň něco. To ve druhé polovině turnaje mi do jamky už nespadlo prakticky nic," postěžovala si po dohrání turnaje.

„Oproti minulému týdnu v Johannesburgu se mi hrálo tady v Kapském Městě lépe. To se promítlo pozitivně i do statistik zasažených fairwayí a greenů. Teď už je jen potřeba přidat k solidní hře i puttování. Uvidíme, jaké nás čekají v Singapuru greeny, ale určitě se na tuto část přípravy zaměřím po příletu ještě víc," uvedla Kousková, která přelétá společně s ostatními Češkami do dějiště dalšího turnaje ihned po skončení finálového kola.

Na čtyři české hráčky čeká příští turnaj Aramco Series v Singapuru, který se na hřišti Laguna National uskuteční od 16. do 18. března. Kousková drží jedinečnou sérii úspěšnosti na turnajích po svém přestupu k profesionálkám. „S tím, že procházím při své první sezóně na LET cutem, jsem samozřejmě spokojená, ale myslím samozřejmě výš. Nezbývá mi nic jiného, než tvrdě pracovat a být trpělivá. Teď mám v hlavě už turnaj Aramco Series, který pro mě bude něčím novým. Moc ráda bych uspěla už tam. Po turnaji už pak bude čas si s týmem vyhodnotit prvních pět turnajů na LET a zaměřit se na věci, které budou v hlavní části sezóny důležité," popsala své aktuální pocity a plány třiadvacetiletá česká naděje pro OH v Paříži.

Výsledky turnaje:
https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=auto&report=tmentry#/profile

Text: TZ, Jakub Mejzlík, Media Team SAKO
Foto: Ladies European Tour (Tristan Jones)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...