PrihodaAni přes enormní úsilí týmu pracovníků golf resortu Ostravice se nakonec druhý den Czech PGA Tour nepodařilo dohrát. Hra byla nejdřív přerušena v 10 hodin. Podle meteorologických předpovědí se měl déšť po obědě umoudřit, ale bohužel se tak nestalo. Hra byla znovu odstartována v 14.30 a všichni doufali, že se podmínky zlepší. V 16 hodin bylo jasné, že kritická místa na greenech se do odpovídajícího stavu uvést nepodaří, načež soutěžní výbor rozhodl o ukončení kola.

Platí tedy výsledky po prvním dnu, takže vítězem se stal Martin Příhoda (na snímku) následován Holanďany Van Dijkem a Vermeijem. Průběžný leader Sven Maurits dělí s Pakistáncem Spaldingem a Čechem Kořínkem čtvrté místo a v čele finančního pořadí zůstává.

Vítězný hráč celého turnaje Martin Příhoda nám sdělil: „Dnešek nemůžu hodnotit, protože jsem odehrál pouhé dvě rány. Green sice před naším flightem vyválcovali, ale hratelný nebyl. Z toho, že to dopadlo zrovna takto, radost nemám, ale samozřejmě jsem s výsledkem spokojen. Mou celkovou ambicí je Czech PGA Tour zkusit vyhrát. O včerejším výsledku rozhodlo, že jsem se vyhnul chybám a trefoval greeny."

Šéf rozhodčích Josef Slezák hodnotil situaci následovně: „Jamka č. 1 se stala nehratelnou a bez ní se kolo nedalo dohrát, proto se muselo úterní kolo zrušit. Tým pana Kollára vykonal fantastickou práci, aby se na hřišti dalo hrát, dokonce si půjčili speciální techniku (válec) z Čeladné, ale ani to nepomohlo – příroda prostě byla dnes proti."

Zdroj: Radovan Vrátný


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...