stay-safe-250„Sport patří ke každodennímu životu, golf je sport, při kterém jsme se svými nejbližšími v bezpečí, " vysvětluje vznik nové aktivity STAY SAFE PLAY GOLF generální sekretář České golfové federace Aleš Libecajt.

Přes rok se potýká celá společnost s následky koronavirové epidemie. Zúžily se nám možnosti obvyklého způsobu života a sportovní aktivity nezůstaly ušetřeny. Zavřená hřiště i sportovní haly snížily možnosti k pohybu, navíc při omezeném počtu sportujících. Vážíme si toho, že se golfisté mohli vrátit ke své hře, která je pomáhá udržet ve fyzické i psychické pohodě. Česká golfová federace proto přichází s iniciativou STAY SAFE PLAY GOLF.

Když se před rokem život v tuzemsku i ve velké části světa zastavil, najednou mnoho lidí a celých rodin hledalo, jak nahradit obvyklé sportovní aktivity. Ubývaly sociální kontakty, světlo na konci tunelu se neblížilo. Pak přišlo otevření hřišť, které nadchlo nejen aktivní golfisty, ale také ty bývalé, kteří oprášili v garáži nějaký čas nepoužívané hole. A přibývalo rovněž nováčků - celé rodiny se začaly hlásit o možnost vyzkoušet nový sport.

Nespornou výhodou golfu totiž je, že jde o sport provozovaný v přírodě a především na velké rozloze. Golfisté si proto váží toho, že mohou hrát golf téměř po celou dobu pandemie, a že mohou zažívat třeba i ten speciální adrenalin, kdy míč padá do jamky. Proto vyzývají k následování prostřednictvím nové iniciativy STAY SAFE PLAY GOLF.

Golfové prostředí se výzvou rozhodně neobrací proti opatřením, která mají zabránit dalšímu šíření koronaviru. Spíše naopak – hodlá upozornit na prospěšnost golfu coby fyzické aktivity na čerstvém vzduchu, při které lze bezproblémově minimalizovat sociální kontakt a současně přispívá k duševnímu zdraví. „Sport patří ke každodennímu životu, golf je sport, při kterém jsme se svými nejbližšími v bezpečí, " vysvětluje vznik nové aktivity generální sekretář České golfové federace Aleš Libecajt.

Zdroj: TZ, ČGF, Petr Halaburda

stránky STAY SAFE PLAY GOLF.
http://www.staysafeplaygolf.cz/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...