ilu-advice-750Rány na greenu tvoří velkou část skóre každého golfisty. Je úžasné, když napálíte dlouhý a přesný drive, druhou ranou jste na greenu, ale pak nasbíráte dva, tři a někdy i více patů. Skóre pak nepříjemně rychle narůstá. Jak na to, aby patů spíš ubývalo, než přibývalo? Odpověď je zřejmá: trénovat a zase trénovat. Ale navíc přihodíme ještě i pár tipů, jak vylepšit své patování a odbourat zbytečné rány na greenu navíc.

Používejte putter, který vám sedí
Zlepšit patování můžete ještě předtím, než vůbec vstoupíte na golfové hřiště. Klíčem je vybrat si putter, který vám sedí a pomůže s konzistencí úderů. S putterem, který je příliš dlouhý, nebo naopak krátký, není snadné udržet přímou dráhu úderu a tím je těžší být přesný. Nechte si udělat fitting putteru, ať vám sedí délka, hmotnost, vyvážení a další parametry. Projeví se to na konzistenci ran.

Trénujte ovládání délky ran
Získat cit a mít pod kontrolou délku svých ran je klíčové. Procvičujte patování z různých vzdáleností, abyste získali cit proto, jak tvrdě zahrát míček, aby se dostal do jamky. Když zvládnete vzdálenosti při patech po rovině, přidejte paty z kopce a do kopce.

Používejte tréninkové pomůcky
Tréninkové pomůcky jsou účinným nástrojem pro doladění vašich patovacích dovedností a pomůžou "zakonzervovat" dobré návyky na greenu. Pokud je nemáte k dispozici, vystačíte si i s týčkami. I ty pomůžou vylepšit vaši přesnost.

Vylepšete mechaniku svých úderů
Mechanika úderů je pohybem a technikou používaná při švihu. A správná mechanika vede ke konzistentním a opakovatelným ranám, což následně vede k lepší kontrole vzdálenosti a přesnějším ranám. Váš švih by měl být plynulý, nízký a měl se pohybovat po linii úderu. Pomůže i zrcadlo. Postavte se před něj a sledujte mechaniku svých úderů. Snažte se případné nesrovnalosti upravit.

Golf leckdy bolí a je frustrující. Zvlášť, když míček poněkolikáté mine jen o kousek jamku. I těch pár tipů ale může přinést větší jistotu na greenu a snížení vašeho skóre. Tak do toho...

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...