kouskova-team-750Česká golfistka Sára Kousková startuje v tomto týdnu na jednom z nejlépe dotovaných podniků Ladies European Tour. Spolu s dalšími čtyřmi Češkami nastoupí od 16. do 18. března na Aramco Team Series v Singapuru. Hrát se bude na hřišti Laguna National Golf Club nejen individuálně, ale také týmově. Celková dotace turnaje je 1 mil. USD.

Výsledkový servis
https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=2015&tclass=rnk&report=tmscores~season=2023~params=P*1SRC01~

Aramco Team Series je týmová soutěž pro 26 týmů, kde je každý tým složen ze tří profesionálek a jednoho amatéra. Sestavení týmů se koná draftem. Kapitánky jsou nasazeny na základě ženského světového žebříčku. „Jsem moc ráda, že jsem si hned při své premiéře mohla vyzkoušet roli kapitánky svého týmu. Celý draft probíhal navíc v singapurské Národní galerii, takže tím byl celý zážitek umocněn," svěřila se česká golfistka krátce po draftu.

Kapitánky si vybírají v prvním kole hráčku dle své volby z celého hracího pole. Druhá profesionálka je do týmu nalosována ze zbývajících hráček. Každému týmu je pak náhodně přidělena amatér. „Plán jsme před volbou měli a nakonec nám náš výběr vyšel," usmívá se Kousková, která si vybrala mladou Francouzku Nastasii Nadaud. Tým doplnila Maročanka Maha Haddioui a amatérka Yukiko Hirahara. Soutěž týmů se hraje na dvě kola a na každé jamce se do týmové soutěže započítávají dva nejlepší výsledky. Každý hráč tedy samozřejmě hraje svým míčem. Finálový třetí den bude pak bojovat o individuální titul po cutu jen šedesátka nejlepších profesionálek.

„Bude to pro mě něco nového, ale věřím, že odlehčený formát turnaje se projeví pozitivně také na mé hře. Od příletu z JAR jsme s mým caddiem pracovali primárně na puttování a krátké hře, která mne v posledních turnajích stála lepší umístění. Věřím tomu, že se práce v tréninku a naše spolupráce projeví na výsledku," svěřila se Kousková pár hodin před startem prvního kola.

„Hřiště Laguna je nádherné, ale od názvu si dovede každý odvodit, co zde hraje prim. Téměř na každé jamce je voda, fairwaye jsou velmi úzké. Do toho má hřiště spoustu zákeřných bunkerů a menší greeny, takže vše bude primárně o přesnosti. Jak z týčka, tak při ranách do greenu," popsala Kousková hřiště, které se nachází vedle mezinárodního letiště Changi v Singapuru. I to patří mezi specifika místního resortu. „Přistávající letadla přímo nad hlavou jsou určitě zajímavou atrakcí. V průběhu tréninkových kol jsme si ale měly možnost zvyknout, takže to hru určitě ovlivňovat nebude," dodala třiadvacetiletá vítězka loňského ročníku LETAS.

Kousková vstoupí se svým týmem do Aramco Team Series v Singapuru ve čtvrtek v 9:04 místního času.

Text: TZ, Jakub Mejzlík, Media Team SAKO
Foto: Ladies European Tour (Tristan Jones)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...