Hostivař-500c
Golf aktuálně Soutěž českých středoškoláků se stává mezinárodní soutěží

Počínaje letošním ročníkem se PB Středoškolský pohár se souhlasem České golfové federace, která je zároveň jedním ze spolu pořádajících partnerů, přejmenovává na Mezinárodní mistrovství České republiky středoškolských družstev. Desátý ročník se uskuteční na hřišti jednoho z hlavních partnerů akce, GC Mstětice, 25. května 2016.

Tříčlenná družstva reprezentující svou školu hrají systémem na rány bez vyrovnání se dvěma nejlepšími výsledky na každé jamce. Uzávěrka přihlášek je 11. 5. 2016 v 17:00.

Formát PB Středoškolský poháru neklade nároky na celkové skóre jednotlivce, ale na souhru týmu. Na každé jamce se hodnotí 2 nejlepší výsledky dosažené družstvem. Duchovní rodiče projektu, PhDr Dana Čapková, zřizovatelka spolupořádající školy, a Alan Babický, dodávají: „...jsme velmi potěšeni, že nám Česká golfová federace vyhověla žádosti o přejmenování na Mezinárodní mistrovství ČR. Bereme to jako krok vpřed, ale i pochvalu za naší práci, a také ověření historické stability tohoto formátu."

Babický dodává: „Akt přejmenování je z objektivních důvodů doprovázen několika významnými úpravami propozic. Nelze již doplnit družstvo žákem jiné školy a nemohou startovat jiné školy a zařízení než ty, které mají „středoškolský" statut. Je naprosto nezbytné, aby si přihlašující přečetli dopodrobna nové propozice soutěže, platné od letošního ročníku."

Do loňské soutěže, která získala patronát nejen ministra školství ale i Českého Olympijského výboru, se přihlásilo celkem 47 tříčlenných družstev z celé republiky, včetně dvou družstev ze Slovenska. Akcí za svou historii prošlo více než 1000 juniorských golfistů a na startovní listině byla svého času jména jako Klára Spilková nebo Filip Mrůzek.

Zdroj: pga.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
2500 Kč,-

Hybrid Callaway XR 2015 č. 3 (19°) je vhodný pro všechny mírně pokročilé i zkušenější golfistky. Osazen je dámským shaftem. Usnadňuje vyslání míče do ...