Cesty za golfem

Wallerbach2Nedávno jsme na tomto místě psali o rakouském hřišti Adamstal. Ale – jak to mají ve zvyku všichni – naše informace se točila výhradně kolem mistrovské osmnáctky. Ale je tam také její starší sestra, původní devítijamkové hřiště, dřív se jmenovalo Adamstal, ale po dostavění osmnáctky přešlo to jméno na ni a devítku pojmenovali Wallerbach. A ta taky stojí za to!

Celý článek...

Zell_am_SeeSalcbursko je Mekkou českých sportovců odjakživa. Vyznavači zimních sportů objevili zdejší střediska už dávno a češtinu tu slyšíte opravdu často. A v létě? Do popředí zájmu se stále víc a víc dere golf. Nejvyšší čas vyrazit na audit.
S kamarádkou jsme dlouho dumaly, jak zkombinovat pěkné salcburské golfové hřiště s atraktivním alpským střediskem. Nakonec zvítězily dvě destinace v regionu Pinzgau, překrásná krajina pod vrcholem Hochkönig a v Čechách populární Zell am See. A největší lákadla ? Horský golf a nabídka dvou vyjímečných hotelů s pestrou sportovní nabídkou a kvalitním wellness areálem.
Pod majestátným vrcholem Hochkönigu, na rozkvetlé louce nad idylickou vesničkou Dienten se nachází rozložitý pohádkový hotel Übergossene Alm, který rodina Burgschwaiger provozuje už 44 let. Majitel, sám vášnivý golfista, nám doporučil nejbližší golfové hřiště Urslautal mezi středisky Maria Alm a Saalfelden na úpatí horského masívu Das steinerne Meer.

Celý článek...

Kypr_Secret_ValleyKypr platí za jeden z nejpůvabnějších ostrovů ve Středozemním moři, navíc je rodištěm bájné Afrodité, řecké bohyně, jež se podle legendy zrodila z mořské pěny právě zde... Zdejší golfová hřiště sice podobnými příběhy opředena nejsou, to však neznamená, že byste při návštěvě Kypru měli hole nechat doma.

Celý článek...

AdamstalSkončily prázdniny, začala doba slev a nabídek, které hráči rádi využívají. Proč si nezahrát někde jinde než na domácím dvorečku, když počasí přeje a ceny šly níž? Shromáždili jsme pro vás několik zajímavých tipů na hru v nepříliš vzdálených okolních zemích. Často jsme objevili poměr cena/výkon lepší, než je zvykem v českých luzích a hájích, přičemž kvalita navštívených hřišť si s našimi špičkami určitě nezadá. Tak skočme teď na chvíli do auta a pojďme si zahrát „venku“, kousek za čárou. Asi nejčastěji se našinci vydávají do sousedního Rakouska:

 

Celý článek...

Burnside_Carnoustie_11_2008„Včera jsem hrál příšerně a dnes ještě hůř!“
„Je to těžké, protože nemám pocit, že jsem udělal něco špatně.“
„Po třech jamkách nevím, jestli se mám smát, plakat, zastřelit svého kedíka nebo sám sebe.“

Celý článek...

Cruden_BayAberdeen je město se zvláštní pověstí. Rivalita mezi dvěma největšími městy Edinburgh a Glasgow je obecně známá. Je to podobné, více či méně závažné pošťuchování jako u nás mezi Prahou a Brnem. Ale zeptal se někdo, kde v téhle hře stojí Ostrava?

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...