jota
Cesty za golfem

KenaKeňa je pro mnohé našince exotickou, vzdálenou zemí, i když to druhé není úplně pravda, let trvá osm hodin, což není zas tak mnoho. Stejně tak se do této země nejezdí jenom na safari, přestože ji všude proslavilo, a jen těžko bychom v civilizovaném světě hledali místo, kde o něm nic neslyšeli…

Celý článek...

La_CalaSkotsko je krásná země – divoká, rozervaná a s úchvatnou scenérií. Ale v zimních měsících tu opravdu být nechcete. Natož uvažovat o hraní golfu. Počasí je vskutku nemilosrdné – fouká silný vítr, prší, rozední se krátce před devátou a už v půl čtvrté odpoledne bude šero. Jistě chápete, že takové podmínky volají po cestě do slunné destinace, jako je třeba Španělsko.

Celý článek...

Adamstal_Začaly prázdniny, s nimi se prudce zvyšuje touha zahrát si někde jinde než na domácím dvorečku. Projděte se s námi nabídkou několika nepříliš vzdálených zahraničních resortů, které jsme za vás prozkoumali. Často jsme objevili poměr cena/výkon lepší, než v českých luzích a hájích, přičemž kvalita navštívených hřišť si s našimi špičkami určitě nezadá. Tak skočme teď na chvíli do auta a pojďme si zahrát „venku“, kousek za čárou. Byli jste už někdy v Adamstalu? Pokud ne, o dost přicházíte, a pokud ano, určitě se rádi vrátíte (viz ilustrační foto).

Celý článek...

TureckoTurecký Belek se v posledních letech vyšvihl na stupnici golfových destinací skoro až ke hvězdám. Golfový ráj. Hřiště na hřišti, spousta hotelů, nabídky předhánějí jedna druhou. Kdekdo tam byl, už se o tom ani nemluví. Droga zvaná Belek je silně návyková. Ze závislosti se vymaní jen ti nejsilnější. Ale všechno má svoje limity. Nemůže se sjet celá golfová Evropa na jedno místo. Jednou musí nastat samočisticí proces. Navštívil jsem ten ráj několikrát, a přestože jsem pořád jen ten, kdo si tam jede zahrát, dostávám se pomaličku k tomu, že mohu srovnávat a sledovat vývoj.

Celý článek...

Severní Kypr se může pochlubit takřka panenskou přírodou a celoročně přívětivým klimatem. V hlavní sezoně turisté nepřetržitě „okupují“ zlaté písečné pláže, ochutnávají lahůdky místní kuchyně a po večerech se baví v kasinech a dalších zábavních podnicích, jež vztahují ruce po nadšených návštěvnících ostrova.

Celý článek...

Ota Doležal o golfových hřištích a „army golfu“

Golfová hřiště jsou různá, kopcovitá, rovinatá, travinatá i lesnatá. Hráči některá z nich milují, jiná nenávidí. Na hřištích se vzrostlou zelení se dá hrát vcelku v poklidu, soupeřem je obvykle jen hřiště. Ale na rovinách bez stromů, kde se člověk neschová před sluncem, může občas i nepříjemně foukat. Pak je to další soupeř pro každého hráče, navíc mnohdy nevyzpytatelný.
Slovo links provází golf hned od prvopočátku, kdy jediné veřejně přístupné plochy mimo soukromé pozemky ležely při pobřeží moře. Pravda, tento pás omývaný vlnami slané vody a provětrávaný poryvy větru využívali lidé k procházkám v době volna již odnepaměti. Pak ale byl „vynalezen“ golf a jeho přívrženci vtrhli na toto území. Tak tomu bylo v golfovém pravěku.

Strana 72 z 74

72

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...