Poradna pravidla

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze hráče ruší. Má nárok na úlevu?

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Jak je to s opakováním rány z bankru, když trefíte dráty? Skutečně se musí míč v bankru spustit, i když se pak míč zaboří? To přece není spravedlivé!

Hráli jsme jamkovku. Kolega hrál přes stromy na green, já pak z ferveje. Kolegův míč jsme nenašli, a tak se vrátil zpět, uvedl do hry další míč a přihrál si na jamkoviště. Když si ho šel omarkovat, šel kolem jamky a v ní uviděl svůj první míč. Trval na tom, že jamku vyhrál. Měl pravdu?


Ano, měl.

Tím, že první míč skončil v jamce, byla jamka dohrána a spuštění dalšího míče už bylo nerelevantní. Rozhodnuto podle Pravidla 1-1.

Ahoj Pepo! Míč leží v těsné blízkosti hnízda sršňů (stalo se Chmelíčkovi po odpalu na jamce č.2-Železná) a je životu nebezpečné se k němu vůbec přiblížit a tedy není možno ani míč identifikovat. Jak postupovat? Dík HonzaR.

DOBRY VEČER KDE HLEDAT BODOVÁNÍ SERIE TURNAJU ČASOPISU GOLF DÍKY

Míč spadne do vodní podélné překážky, je ale hratelný. Ve hře ovšem brání červený kolík. Je možno v případě hry z vodní překážky vytáhnout červený kolík, když z překážky nelze nic odstraňovat. Děkuji Renata Volná

Dobrý den, prosím o vysvětlení a přesné posouzení následné situace. Míč po ráně skončí na zpevněné cestě která leží ve vodní překážce. Stojím nad míčem a zkouším si nápřah a prošvih a zavadím hlavou hole o cestu. Otázka zní zda dostanu nebo nedostanu trestnou ránu a proč. Předem děkuji za odpověd. S pozdravem Jan Vltavský

Dobrý den. Míček po odpalu leží v lese opřený o mršinu zviřete. Má v takovém pripade hráč právo na bez trestnou úlevu? děkuji. Tomas Pikula

Můj míček ležel v bankru, když jsem k němu šel, vzal jsem si již i hrábě, kterými jsem při jejich odkládání míčkem omylem pohnul. Je to trestné?

Strana 1 z 3

Začátek
Předchozí
1

Dotaz na pravidla

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...