Spa Hotel Ulrika

Rory cvikJakákoliv sportovní aktivita vyžaduje uvolnění kloubů a zahřátí svalů, golf v tomto ohledu není výjimkou. Čím chladnější počasí panuje, o to důležitější roli rozcvičení hraje. Seznámím vás proto s několika základními cviky. Časy statického protahování patří minulosti, soustřeďte se na dynamický strečink, s jehož pomocí se postupně zahřejete a uvolníte. Každý hráč má svůj postup a své cviky, na které spoléhá, pokud se však dostanete do časové tísně, krev vám spolehlivě rozproudí pětice níže uvedených cviků. Díky nim uvolníte ramena, záda, trup, kolena a chodidla.

1. Kroužení pažemi
Zvedněte ruce, upažte do výše ramen a začněte opisovat malé oblouky. Postupně oblouky zvětšujte a kružte mírnou rychlostí. Poté změňte směr pohybu a celou sekvenci opakujte.

2. Protažení ramen
Vezměte si některou z delších holí, nejlépe dřevo nebo drajvr, a uchopte ji na obou koncích. Horní část těla je v klidu, hůl držte před sebou rovnoběžně se zemí ve výši pasu a poté ji začněte zvedat vzhůru a postupně pokračujte až za hlavu a zpět. Celý pohyb zopakujte.

3. Otáčení trupu
Opět můžete držet hůl paralelně se zemí, případně zkřižte paže na hrudníku. V této pozici se začněte pomalu otáčet vlevo až do krajní pozice. Vraťte se zpět a celý pohyb zopakujte i na druhou stranu. Otočte se několikrát a s každým dalším otočením se pokuste dostat o kousek dál.

4. Dřep
Opět držte hůl před sebou rovnoběžně se zemí, což vám pomůže držet rovnováhu. Rozkročte se na šířku ramen a jděte do podřepu a zpátky. Snažte se přitom horní část těla držet v klidu. Celý pohyb několikrát opakujte.

5. Dotyk chodidel
Předpažte do výše ramen a postupně se ohýbejte v pase tak, abyste se levou rukou dotkli špičky pravého chodidla. Vraťte se do výchozí pozice a pohyb zopakujte tak, že se tentokrát pravá ruka dotkne špičky levého chodidla. Vše několikrát zopakujte.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...