Pravidla

Fowler fervejUž v minulosti a relativně nedávno hned dvakrát v Conway Farms použil Rickie Fowler drajvr na ránu mimo odpaliště. Je to úder, který mohou hrát jen profesionálové na tour? Ne tak docela. Občas se i hráč, jenž se nepyšní „túrovým" švihem, může dostat do situace, kdy se podobná varianta nabízí.

Fowler tento způsob hry použil při úderech dosahujících délky nějakých 250 metrů ve snaze posunout se v průběžném pořadí výš. Rozhodně se nejedná o opatrnou volbu, za jistých podmínek však i golfista s nízkým až středním hendikepem může z podobné rány těžit, třebaže možná nevykouzlí tak precizní a vysokou ránu jako Američan. Je to dané tím, že průměrný amatér zdaleka nedisponuje takovou rychlostí hlavy hole.

Prvním předpokladem, abyste úder úspěšně zvládli, je rychlost. Druhým předpokladem je prozkoumání místa pro dopad míčku. Ideální je volný vstup na green, kam se může míček dokutálet. Rozhodně se o ránu nepokoušejte v případě, že hrajete ze svahu nebo míček leží ve sníženině.
Chcete-li drajvr úspěšně používat i mimo fervej, mějte na paměti několik faktorů. Průměrný golfista by měl toto řešení volit pouze v případě, když se snaží docílit značné délky a potřebuje míček udržet nízko nad zemí, případně pokud na pětiparu není schopen fervejovým dřevem dosáhnout druhou ranou greenu.

K samotnému úderu drajvrem z ferveje či mírně vyšší trávy podél ferveje přistupujte jako k ráně fervejovým dřevem nebo hybridem. Prvně musíte dosáhnout kontaktu s míčkem a teprve poté se zemí. Proveďte několik cvičných švihů, při nichž budete „kartáčovat" drajvrem zem.
Míček si v postoji umístěte mírně dopředu. Vyrovnejte se trochu vlevo od cíle (platí pro pravoruké hráče), pozice míče a loft hole povedou k ráně typu fade. Zkraťte mírně úchop, získáte tak větší kontrolu nad úderem. A konečně švihněte plynule, nikoliv příliš razantně.

Mějte na paměti, že jde o úder pro golfisty s velkým srdcem, kteří se nebojí občas zariskovat. Tak hodně štěstí!

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...