Golfiq
ABF-interior

Lefty stromyNa turnaji v Silverado Resort zasáhl Phil Mickelson jen 15 z 56 fervejí, včetně pěti ve dvou závěrečných kolech, kdy uhrál šest ran pod par. Není divu, že po jedné z těchto sporých situací ironicky utrousil: „Pojďme slavit, právě jsem trefil fervej." Přesto všechno nakonec vybojoval dělené třetí místo.

Patrně nejlepší ránu předvedl na třinácté jamce ve třetím kole turnaje Safeway Open. Po nevyvedeném odpalu míč skončil v místech, kdy si následující úder říkal o pitch zpátky na fervej. To však, jak známo, není Mickelsonův styl. Místo aby hrál na jistotu, zvolil nízko letící hook kolem stromů, které mu bránily ve výhledu na green. Míček zasáhl fervej a od ní vlivem rotace doběhl na green, nějaké tři metry od vlajky, načež přidal birdie.

Sázka na riziko se vyplatila. Co je na takové situaci pozoruhodné a co bychom si z Philova příkladu mohli vzít? V prvé řadě skutečnost, že vůbec neváhal. Věděl přesně, kam chce zahrát a jak úder provede. Je zjevné, že podobnou ránu už na tréninku vyzkoušel tisíckrát. Přestože nejde o snadnou záležitost, s trochou cviku si člověk podobný úder osvojí.

Aby se tak stalo, je potřeba ránu nacvičovat. Zcela jasně si na drivingu představte, že jste se na hřišti ocitli právě v takové situaci. Zdůrazněme si tři faktory, které je třeba vzít v potaz, pokud hrajete pod stromy nebo mezi nimi.

1. Položte si dotaz, zda můžete hrát riskantní ránu, nebo zda by nebylo vhodnější vyhrát míč zpátky na fervej nejkratší a nejbezpečnější cestou.
2. Pokud se přece jen rozhodnete jít do jistého rizika, určete si místo dopadu míče, nikoliv místo, kde by měl míček skončit.
3. Přemýšlejte o tom, co míček udělá, jakmile dopadne na zem. Hrajete-li razantní hook, pak bude rotovat ještě dalších 15 až 20 metrů, čímž se nepřímo vracím k bodu 2.

Pak už vás čeká jen vlastní exekuce úderu. Zavřete hlavu hole a míček si umístěte v postoji mírně dozadu. Miřte trochu vpravo od cíle.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...