ThoU ran železem do greenu ze vzdálenosti do 100 metrů a od 100 do 150 metrů je důležité soustředit se na dráhu hole a rovinu švihu. Zaměřím se proto na několik klíčových bodů, na které byste si měli dát pozor.

1. Rána od 100 do 150 metrů
Soustřeďte se už na správný postoj v založení hole. Chodidla mírně rozkročte, chodidlo přední nohy mírně vytočte ven, podpoříte tím ideální otáčení trupu a boků. Míček si v postoji umístěte lehce od středu, usnadní vám to vyrovnat ramena kolmo. Váhu rozložte rovnoměrně na obě nohy, těžiště by mělo spočívat někde nad místem, kde máte zavázané tkaničky. Pokud by váha spočívala na špičkách či patách chodidel, povede to ke kompenzaci, čímž ztratíte rovnováhu, která je pro dobrý švih nanejvýš důležitá.

Odtažení hole a nápřah představují jak švihnutí pažemi, tak otáčení trupu, amatérští hráči přitom často upřednostňují jedno či druhé. To znamená, že buď zvedají paže vzhůru, nebo přehánějí otáčení. To má bohužel neblahý důsledek v tom smyslu, že se dostávají nad či pod rovinu optimálního švihu. To následně ovlivní negativně dráhu hole v impaktu, nejnižší bod švihu i orientaci líce. Následně se vše snaží korigovat, takže se připravují o délku i přesnost.

2. Rána do 100 metrů
U rány krátkým železem hrají roli dva klíčové elementy. Tím prvním je umístění míčku do středu a užší postoj, za druhé se ujistěte, zda zip či knoflíčky trička jsou trochu před míčkem. Tyto dva prvky vám pomohou přirozeně naklonit šaft, takže budete míček atakovat pod vhodným úhlem. Váhu ještě přeneste mírně na přední stranu.

Častou chybou je snaha pomáhat míčku do vzduchu tím, že váhu přenesete na zadní nohu a míček „vydloubnete" vzhůru. Docílíte tím sice vysoké rány, ale kontakt s míčkem bude nepřesný a slabý, takže se ve výsledku připravíte o potřebné metry.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...