Golfová zábava Golfový vtip týdne: Proč by se nemělo lhát o výši svého hendikepu

Jeden businessman, vášnivý golfista, se rozhodl využít své pracovní cesty do zapadlého kouta Afriky a zahrát si na místním golfovém hřišti, u kterého hlásala cedule, že zde mohou hrát jen golfisté s hendikepem 18 a lepším. „A jaký máte hendikep?" ptá se místní profík. Businessman se trochu ošije a na poslední chvíli se rozhodne hendikep, se kterým se už několik let ne a ne dostat pod osmnáct, trochu vylepšit, a tak říká: „16!"

„Tak to můžete jít hrát, ale musíte si vzít sebou místního kedíka," říká profík a ukáže směrem k podivné postavě s dlouhou puškou přes rameno.
Na prvním odpališti radí kedík hráči: „Vyhněte se tomu stromu vlevo..."
Businessman ale svůj drajv zatáhl právě ke stromu. Když se pak připravuje ke druhé ráně do greenu, ozve se rána z pušky a k jeho nohám spadne černá mamba, nejjedovatější had Afriky.
„Právě jsem vám zachránil život, chystala se na vás zaútočit," říká v klidu kedík. Businessman se jen otřepal a dohrál jamku v bogey.

Na odpališti druhé jamky se opět ozve kedík se svou radou: „Vyhněte se raději té vyšší buši vpravo..."
Businessman opět jako naschvál vyhodí svůj drajv doprostřed zmiňované buše. Míč ale byl vidět, a dokonce se dal hrát. Když se businessman připravoval k ráně, opět se ozvala rána z pušky a k jeho nohám se složil urostlý lev.
„Právě jsem vám podruhé zachránil život, chystal se na vás zaútočit," říká v klidu kedík. Businessman si jen pomyslí, že to s tím kedíkem byla dobrá výhra a opět dohrál jamku v bogey.

Když přišli na odpaliště třetí jamky, čeká hráč další radu, ale kedík nic. Byla to krátká ostrovní jamka, a tak si říká, že tady zřejmě nic nehrozí. Také rána se mu povedla, ale míč přeběhl jamku a skončil až na samém okraji greenu. Hráč se rozhodl čipovat, ale musel si stoupnout jednou nohou do vody. Když se připravoval k ráně, vynořil se vedle něj krokodýl, zahryzl se mu do nohy a začal ho táhnout zpět do jezera. Businessman bojoval ze všech sil a volá na kedíka: „Proč ho proboha nezastřelíte?"

Kedík se na něho podívá a volá od odpaliště čtvrté jamky: „Tahle jamka má hendikep 17, tady nemáte k dobru žádnou ránu...!"


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...