Ping GVšestranně použitelná dřeva a hybridy, lepší aerodynamika drajvrů, které se nabízejí hned ve třech modifikacích, nebo tolerantní železa nabízející dostatečnou délku ran. Taková je ve stručnosti nabídka holí Ping pro sezonu 2016.

Drajvry
Drajvry řady G nabízí Ping ve třech provedeních, a tak třebaže žádný z modelů neumožňuje úpravu těžiště, jejich odlišná konstrukce tento nedostatek překonává. Jedná se o vůbec nejtolerantnější drajvr výrobce, v elegantním provedení, hlavou hruškovitého tvaru a vylepšenou aerodynamikou. Tenčí koruna podporuje odpouštění i vyšší vzlet míče.
Tři navzájem různé modely (standard, LS Tec, SF Tec) padnou hráčům od profesionálů po začátečníky. Standardní verze osloví většinu hráčů, golfisté pracující s vyšší rotací sáhnou po LS Tec, chroničtí šlajseři pak najdou pomoc u SF Tec.
Pokud byste novinkou chtěli nahradit předchozí model, nečekejte nijak dramatický výkonnostní skok, naopak ve srovnání s ostatní konkurencí na trhu budete těžit z hole s vysokým momentem setrvačnosti, vyšším úhlem odpalu a nízkou rotací.

Výrobce pokračuje ve schopnosti posunout těžiště níž a dozadu, se kterou jde ruku v ruce zvyšující se tolerance (o 6 % ve vertikální rovině, o 1 % v horizontální). Tvar pozitivně ovlivnil aerodynamické vlastnosti drajvrů. Vedle avizovaného hruškovitého tvaru zaujme geometrie na koruně, v Pingu označovaná jako Dragonfly Technology. Celá konstrukce, inspirovaná křídlem vážky, umožnila ztenčení příslušné části hlavy.
Dílčí změny se dotkly i turbulátorů na horní části hlavy, jež usnadňují hladší obtékání vzduchu. S aerodynamikou souvisí i prvek označovaný jako Vortex. Najdete jej v zadní části hlavy, kde napomáhá mírnit odpor vzduchu. Tradicí se stal krček umožňující změnu loftu, a to v rozsahu +/-0,6° a +/-1°.

TECHNICKÉ PARAMETRY
Ping G LS Tec
· Nejnižší míra rotace
· Mírně otevřená líc (1°), lie o 1° nižší než u modelu G
· Těžší, švihová hmotnost D4 podporující fade
· Hmotnost hlavy hole: 207,5 g
· K dispozici v loftech 9° a 10,5°

Ping G
· Kolmá líc podporující neutrální let míče
· Švihová hmotnost D3
· Hmotnost hlavy hole: 206 g
· K dispozici v loftech 9° a 10,5°

Ping G SF Tec
· Mírně zavřená líc (1°)
· Švihová hmotnost D1
· Hmotnost hlavy hole: 203 g
· Těžiště přesunuté k patě přidávající díky podpoře draw cca 7 m (ve srovnání s modelem G)
· K dispozici v loftech 10° a 12°

Ping G FWFervejová dřeva a hybridy
V dnešní době ztělesňují dřeva z pohledu vzdálenosti spíš miniaturní drajvry. Na rozdíl od nejdelší hole v bagu však jimi chcete útočit ze všech možných pozic. To klade nároky na velikost i tvar. Oproti G30 nová řada sedí níž a hlava je mělčí, upravili i přední hranu, takže při ranách z ferveje míč zasahujete o 12 % výš. S tím souvisí vyšší startovací úhel, a tak se z fervejových dřev stávají hole s širokým uplatněním.
Líc zhotovili z lehčí vysokopevnostní oceli 455 a vrátili se ke konceptu proměnlivé tloušťky, kdy se úderová plocha ztenčuje směrem k okrajům, zatímco nejtlustší je ve středu. Hůře trefené rány tudíž ve srovnání s ideálním zásahem netratí tolik na délce.

S drajvrem dřeva spojuje povrchová úprava líce zajišťující vyšší tření, a třebaže to zní protichůdně, přidaná textura v líci redukuje u holí s nižším loftem míru rotace. Nejzřetelněji u dřeva č. 3, jež je opatřeno čtyřmi drážkami. Směrem k vyšším loftům postupně narůstá počet drážek, smyslem dle výrobce bylo dosáhnout konzistentnějších startovacích úhlů u každého z dřev.

Hybridy poslouží v případě ran, které nezvládnete zahrát dlouhými železy. Jde převážně o vysoké a dlouhé rány z nejrůznějších poloh s rychlým zastavením míčku na greenu. Při založení se zdá, že hybrid sedí nízko, což většinou hráče povzbudí. Zároveň zjistíte, že vzhled je ovlivněn tradicí modelů Anser, neboť je plošší i hranatější.
Abyste míč vyslali výš a rychleji, opatřili hybridy stejnou lící jako dřeva a tloušťku koruny zmenšili o čtvrtinu. Rotaci opět zmírnili povrchovou úpravou zvyšující tření. Osm gramů ušetřených v líci použili na vyladění těžiště, u nižších loftů se nachází víc vzadu a postupně se při zvyšování loftu s každým z pěti hybridů posouvá dopředu.
V porovnání s G30 zvýšili nepatrně rychlost míče (cca o 1,5 km/h) a o čtvrt stupně zvedli startovací úhel, což se zmírněním rotace o nějakých 300 ot./min. dává 3,5 metru k dobru. Svou roli v tom sehrávají i turbulátory, které se u hybridů vyskytují nově.

Ping G HTECHNICKÉ PARAMETRY
Fervejová dřeva
· Lofty: 15° (3), 17,5° (5), 20,5° (7)
· Objem: 167 cm3
· Standardní šaft: Ping Alta 65, Ping Tour (65, 80)
· Délka šaftu (palce): 43 (3), 42,5 (5), 42 (7)
· Švihová hmotnost: D1

Hybridy
· Lofty: 17° (2), 19° (3), 22° (4), 26° (5), 30° (6)
· Standardní šaft: Ping Alta 70H, Ping Tour 90
· Délka šaftu (palce): 40,75 (2), 40,25 (3), 39,75 (4), 39,25 (5), 38,75 (6)
· Švihová hmotnost: D1

Ping G ironŽeleza
„Zvuk vám prozradí, že jsme dokázali zvýšit rychlost," zahajuje debatu o železech řady G designér společnosti Marty Jertson. A rychlost znamená délku. Té mimo jiné docílili pomocí COR-Eye technologie, vyzkoušené již vloni na železech G max.
„Železní" předchůdci řady G se navíc pyšnili výjimečnou tolerancí, G30 v tomto ohledu patřila k tomu nejlepšímu, co trh nabízel, ovšem byla kratší než hole konkurenčních značek. Právě to má u „géčkové" řady překonat technologie COR-Eye. S její pomocí se líc ohne čtyřikrát víc, takže míči napříč úderovou plochou udělíte konzistentně vyšší rychlost a zároveň jej vyšlete po vyšší trajektorii. Když tyto dva atributy spojíte, poletí míč déle vzduchem (tzv. carry) a dopadne pod ostřejším úhlem.

Lehce se zvýšil moment setrvačnosti, jenž se v řeči golfistů snoubí s tolerancí. Robotické testy potvrdily nárůst délky o cca 4,5 m (železo č. 7), rychlost míče stoupla o 2 km/h a startovací úhel se zvýšil o 0,5°. Rotace míče klesla o 250 ot./min. Pokud vás nezajímají čísla, nejspíš vystačíte se závěrem, že nárůst délky byl markantnější u delších želez.
Pohlédnete-li na železo při založení, zaujme tenčí horní hrana, což je dáno zkosením. Decentním protažením mírně pozměnili tvar špičky, spodek je naopak širší, byť se tak železo díky odlehčení v zadní části nejeví.
Železa jsou k dispozici od č. 4 po LW (58°), přičemž řada zahrnuje čtyři wedge (PW, UW, AW a LW). Standardně se dodávají na ocelových šaftech AWT 2.0 od Nipponu (R, S, X) a na grafitových CFS (65SR, 70R, 80S).

Stránky výrobce: www.ping.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...