Tit USledujete-li čerstvé dodávky golfových novinek na trh, pak vám nejspíš neuniklo, že v týdnu kolem Open se o slovo hlásí tzv. utility. Se vzrůstajícím počtem hráčů volajících po nižší trajektorii míče, která lépe vyhovuje požadavkům linksových typů hřišť, tak logika trhu výrobcům velí chopit se tou dobou příležitosti a přijít s produktem, jenž vyplňuje jen mírně menší prostor, než zaujímá kategorie wedží.

Svou troškou do mlýna proto přispívá i Titleist, konkrétně dvěma modely utility želez – U•500 a U•510. Oba modely mají blízko k T-MB, U•500 pak nezastírá tendenci oslovit lepší hráče, a to prostřednictvím klasického utility železa. Kompaktní hlava, tenká horní linie a menší offset, papírově méně tolerantní z obou modelů. Nicméně i tak jím míč snadno dostanete do vzduchu a hodí se jako navazující hůl na sety MB či CB.

U•510 servíruje výkon hybridu v těle železa. Odpouští více, než hráči obvykle od této kategorie holí vyžadují. Pokud tak s utility železem přece jen bojujete, možná právě vy sáhnete po této alternativě. Hůl charakterizuje kratší profil líce, delší čepel a širší spodek, čímž má ve srovnání s U•500 blíže k hybridu. „Můžete jí míč odehrát, jak nízko nebo vysoko chcete," charakterizuje hůl viceprezident pro marketing Josh Talge.
Oba modely spojuje kovaná konstrukce líce ve tvaru „L". Výrobce hovoří o technologii, jež pomáhá překonat ztráty rychlosti vyvolané nepřesným zásahem, zvláště odehrajete-li míček dolní částí úderové plochy. Použitím dutého těla z oceli 17-4 uspořili hmotnost, takže mohli zakomponovat wolfram (98 g u U•500, 95 g u U•510) tak, aby snížili těžiště. To podporuje vyšší úhel odpalu.

Je utility hůl pro vás ta pravá? Záleží na úhlu pohledu. Srovnáme-li utility s menší mírou spinu a hybrid se stejným loftem, dá se očekávat, že hybrid bude delší. Celá tato debata se tak stočí k nastavení mysli a osobní preferenci hráče. Existují golfisté, kterým hybridy nevyhovují, neboť hru jimi zcela neovládají, najdou se i hráči, kteří hybridy jednoduše nechtějí, pro takové je pak logickou volbou k překlenutí mezery mezi fervejovými dřevy a železy utility hůl.

Více voleb, méně kompromisů. Model U•500 najdete ve třech loftech, odstupňovaných po třech stupních (17°, 20° a 23°), verze U•510 je odstupňována po dvou stupních (16°, 18°, 20° a 22°). Standardně využili šaft Project X HZRDUS Smoke Black (90 g/ U 500, 80 g/U 510), těžší verzi charakterizuje trochu nižší úhel odpalu i méně rotace, obecně však obě varianty přinášejí střední až středně nízkou úroveň odpalového úhlu i spinu.
Jelikož výrobce uznává, že Smoke není pro každého, nabízí katalog šaftů. Ten v případě těchto holí zahrnuje doporučené grafitové i ocelové modely, přičemž ocelové jsou o čtvrt palce kratší kvůli hmotnostním diferencím. Pokud jde o grip, v základu na železa použili Golf Pride Tour Velvet 360. Cenu za kus stanovili na 250 dolarů.

Stránky výrobce: www.titleist.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...