Gaggenau-Hanak

t-mbCo je víc – tři čtyři metry délky k dobru, nebo konzistentně vysoké údery, po nichž míček měkce přistane na greenu a rychle zastaví poblíž vlajky? Golfisté hladovějící po délce v tom možná mají jasno. Stejně tak Titleist, který právě v konzistenci a schopnosti míč rychle zastavit spatřuje recept na nízké skóre. Na jeho základě „uvařili" železa řady 718.

Tři přírůstky se společným značením AP jsme si představili již v prosincovém vydání, nyní dojde na sety CB, T-MB a MB. Nic však hráčům nebrání v tom, aby si do bagu vložili mix z více setů, podobně jako třeba vítězové majoru Jordan Spieth (AP2 a T-MB) a Justin Thomas (CB a MB).

Titleist CBCB
Železa Titleist 718 CB představují dědictví v podobě tourových výkonů holí s vybráním v zadní části, podpořených precizní kontrolou rány a přídavkem tolerance. To vše v technicky dokonalé konstrukci tzv. žiletky.
Tělo vykovali z karbonové oceli 1025, což železa pojí s modelem MB, tím však podobnost končí. Dlouhá a střední železa (č. 2–7) opatřili tenkou vložkou v líci, jejíž primární funkce nespočívá v pružném průhybu ve snaze podpořit délku úderu, smyslem bylo odstranit hmotu ze středu hole a přemístit ji ke koncovým částem, vyztužených wolframem, aby dosáhli větší tolerance. V průměru tak v rámci sekundárního procesu kování rozmístili na 71 gramů wolframu.

Druhotné kování navíc skýtá výhodu v podobě usazení těžiště každého z želez blíže skutečnému středu hlavy hole. Ve výsledku se to projevuje lepší délkovou konzistencí při ne zcela ideálním zásahu míče. Další benefit hledejme ve snížení těžiště u dlouhých a středních želez, což podporuje vyšší úhel odpalu i vyšší rychlost míče, postupujeme-li napříč setem k delším holím.
Krátká železa (č. 8–P) tvoří jednodílná konstrukce z oceli 1025. Tvar podporuje vyšší moment setrvačnosti, lepší hráči uvítají i vyšší zasazení těžiště.

Standardně osmidílný set na oceli vychází na ekvivalent 1 300 dolarů a je osazen šafty True temper Project X LZ.

Titleist MBMB
Klasický „muscle back" navržený pro dnešní hru nabízí tradiční vzhled i cit pro míč spolu s maximální kontrolou úderu. Ze všech aktuálních setů Titleist věnují bez pardonu nejméně pozornosti délce či odpouštění. Většina hráčů Tour oceňuje výkon těchto želez a podle viceprezidenta pro marketink Joshe Talgeho si tato slova výrobce bere k srdci.
Ve srovnání s předchůdcem (MB 716) mírně pozměnili zadní část, avšak jedná se o kosmetickou úpravu. Design hlavy i tvar jsou totožné, z jednodílné karbonové oceli 1025, jež nabízí optimální podmínky pro tvarování rány.

Puristům neunikne fakt, že se Titleist přísně drží tradičních loftů, bezpochyby také ocení minimalistický vzhled – tenká horní hrana, úzký spodek, minimální offset a obecně kompaktní hlava.
Osmidílný set na oceli (True Temper Project X) pořídíte za 1 300 dolarů. Volit lze od trojky po pitching wedge.

t-mbT-MB
„Způsob jak jít vpřed ve smyslu navržení rychlé líce a dát hráčům to, co od nás chtějí," tak Josh Talge vysvětluje zrod želez T-MB. Díky dutému tělu létají míče dál než u AP2. I proto si na Tour získávají rychle oblibu, neboť nabízejí vysokou trajektorii a míček s nimi rychle zastavíte.
S AP2 je pojí líc z velmi pevné oceli SUP10 (železo č. 2–6), avšak úderová plocha má tvar L, což napomáhá jejímu prohýbání v impaktu a tím i k dosažení vyšší rychlosti míče. Litá konstrukce podporuje délku ran a toleranci, více než 90 gramů wolframu soustředěného uvnitř hlavy optimalizuje úhel odpalu i míru rotace u každé jednotlivé hole.
Železa osadili šafty True Temper Project X Pxi, osm kusů vychází na 2 000 dolarů a volit lze od dvojky po 50° wedge. Vyžadujete-li grafitové šafty, připravte si ještě o 200 dolarů víc.

Spolu se železy přichází v dvouletém intervalu na trh i inovované hybridy, které představíme v dalším vydání.

Stránky výrobce: www.titleist.co.uk

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...