jota

GAPRI s pomocí známé technologie SpeedFoam nabízí TaylorMade v podobě modelů povýšení výkonu a pokrytí všech délek v rámci dlouhé hry. Řešení hledejte pod lehce záhadným názvem GAPR.

Takřka každý golfista čelí výzvě, jak si poskládat hole na delší části spektra tak, aby pokryl všechny délky. Nejnaléhavější problém vyvstává mezi nejdelšími železy a nejkratšími kovovými dřevy. Většina současných hráčů není příliš sžitá s železy č. 3 a 4, konzistentně nehrají ani železem pětkou, dřeva č. 5, 7 či 9 zase hůře kontrolují. A právě takovým golfistům hodlá TaylorMade nahrát do karet, ve smyslu celkové délky, carry i kontroly. Řada GAPR sestává ze tří produktů, lišících se designem a tím i zacílením na charakteristickou skupinu golfistů.

Donedávna hybridní hole vycházely z postupné extenze setů želez nebo šlo o menší kopie fervejových dřev. Neodolatelnou možnost představoval postupně upgrade hybridů, až se staly součástí železných setů. Na Tour však počet hybridů ve stylu fervejového dřeva soustavně klesal, neboť je začaly vytlačovat tzv. utility, typově blízké železům, a drajvovací železa. Důvod byl zjevný – lepší kontrola a širší využití.

V každém ze tří modelů GAPR výrobce použil inovativní technologii SpeedFoam, jež si premiéru odbyla vloni na podzim v souvislosti s představením želez P790. Má hned dvojí přínos – podporuje vyšší rychlost míče a současně tlumí vibrace, čímž optimalizuje zvuk i pocit. Pěna se do hlavy napouští v tekuté formě a poskytuje podporu líci.
Strategické ultra nízké umístění těžiště přispívá k vyššímu úhlu odpalu, usnadňuje ovládání hole a napomáhá dosažení dostatečné délky.

„Více hráčů na Tour už adaptovalo utility hole, aby přemostili mezeru mezi nejdelšími železy a fervejovými dřevy. GAPR jim přináší řešení, jak sebevědomě hrát do požadované vzdálenosti a posílat míček po specifické trajektorii. Pomocí technologií SpeedFoam, Loft Sleeve a Speed Pocket dostávají výkonný nástroj, umožňující vyladění hole tak, aby jejich dlouhá hra byla v souladu s požadavky na délku, přesnost i všestrannost hole," dodává k uvedení novinky šéf sekce kovových dřev Tomo Bystedt.

Každá hůl řady GAPR je osazena šaftem KBS Hybrid (80/X, 80/S, 70/R, 60/A) a opatřena gripem Golf Pride Tour Velvet 360. Další verze šaftů najdete v zákaznickém programu TaylorMade. Cena činí 300 euro.

3 VERZE
GAPR LO
Primárně vyhoví hráčům s vysokou rychlostí míče, ze všech verzí je nejmenší, těžiště umístili nízko a vpřed, což podporuje délku ran, jdoucích po nízké až středně vysoké trajektorii. Má tvar drajvovacího železa a umožňuje s letem míče dostatečně pracovat. Středně široký spodek podporuje výkon i všestranné využití.

GAPR MID
Mírně větší hlava než u GAPR LO patří do rukou širokého spektra hráčů. Těžiště je opět nízko a vpředu za účelem maximální délky. Přináší středně vysokou až vysokou trajektorii. Úderová plocha vychází z profilu želez, což je inspirativní. Hráčům takový tvar dodává sebevědomí. Hůl se snadno při založení vyrovnává, středně široké dno umožňuje odehrát celou škálu úderů.

GAPR HI
I v tomto případě mají hole velký dosah z hlediska využití. Ultra nízko a vzadu umístěné těžiště podporuje délku ran a vysokou trajektorii. Od výše uvedených modelů se liší tvarem, jenž má co do činění s moderními záchrannými holemi s vysokou špičkou. Snížená koruna souvisí s usazením těžiště. Hůl se snáze vyrovnává.

Stránky výrobce: www.taylormadegolf.eu

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...