mba banner

TM SIM FWKlidně tak můžete označit i řadu kovových dřev. Přesně jako v TaylorMade, kde tak pojmenovali hole už od pohledu nekonvenční, jejichž dynamický tvar žene rychlost i toleranci do vyšší hladiny. A jak k onomu označení došli? Vcelku jednoduše. Ze spojení slov Shape In Motion, tedy tvar v pohybu. Drajvry i fervejová dřeva SIM zahrnují tři varianty (SIM, SIM Max a SIM Max D), hybridy zastupuje SIM Max.

TM SIM DriverDrajvry
Asymetrický spodek a zdokonalený generátor setrvačnosti položily základ výkonnější holi. Další inovace tvaru podpořily toleranci, k dalším kladům se řadí lepší aerodynamika a vyšší rychlost hole. Drajvry charakterizuje vyšší koruna a spodek řešený tak, že redukuje odpor vzduchu, který tak při švihu drajvr lépe obtéká. Těžiště usadili níž a dozadu pomocí ocelových závaží, hůl proto více promíjí a nabízí optimální úhel odpalu.

TaylorMade už tradičně pracuje se špičkovým materiálem. Už před 15 lety začali využívat karbonový kompozit, který umožňuje optimální rozložení hmotnosti. U holí SIM karbon najdeme na koruně i na spodku, novinkou pro rok 2020 je ultralehký karbon s přídavkem chromu na koruně (křídově bílá horní linie). Z minulosti využili též osvědčenou rychlostní líc (Twist Face), jež sehrává pozitivní roli v případě méně přesných zásahů. K vyladění trajektorie slouží posuvné závaží, v závislosti na jeho poloze lze měnit dráhu v rozsahu +/- 20 metrů (draw/fade), mechanismus Loft Sleeve umožňuje nastavení loftu (+/-2°), lie (56°–60°) a úhlu líce (0–4° otevřená, zavřená).

Verze SIM je nejmenší ze všech tří modelů a vyhoví hráčům volajícím po nastavitelnosti a kontrole, SIM Max je drajvr vhodný pro hráče vyžadující toleranci, SIM Max D pomůže golfistům, které sužuje slice.

Fervejová dřeva
Ke slovu se znovu dostal ikonický V Steel design, který spolu s vylepšeným tvarem přispívá k lepší interakci s povrchem a usnadňuje odehrání míčku i z obtížných poloh. Zaoblenější přední hrana zlepšuje počáteční kontakt s povrchem, konstrukce spodku (V Steel) pracuje se zvednutím oblasti paty a špičky od země, což podporuje všestrannost hole. Zmírnění tření při impaktu vede ke zvýšení rychlosti hole i míče.

Už vloni výrobce u fervejových dřev pracoval se speciálně tvarovanou lící (Twist Face) a pokračuje v tom i u aktuálních modelů. Maximální přínos přináší v případě, že hráč míč odehraje výš u špičky a níž u patky. Z dalších v minulosti osvědčených technologií zakomponovali rychlostní kapsu (Speed Pocket), jež zvyšuje rychlost napříč úderovou plochou a přináší více tolerance v případě, že míč trefíte spodní částí. Vložka v kapse také eliminuje odpor při kontaktu s povrchem.

V nabídce najdete tři zmíněné modely, nejmenší SIM (180 cm3) s titanovou hlavou, kombinující revoluční novou líc z titanu (ZATECH) a odlehčený karbon. Strategicky rozmístěná hmota extrémně snižuje těžiště a dovoluje zvýšit rychlost míče, zároveň vylepšili toleranci. Fervejová dřeva slibují dostatečnou délku a možnost upravit si trajektorii dle vlastních požadavků. SIM Max má větší objem (185 cm3) a odolnou i pevnou ocelovou líc (C300). Jde o všestranné hole s vyšším úhlem odpalu, snadno ovladatelné, nabízející dostatečnou délku. SIM Max D jsou největší (190 cm3) a sáhnou po nich hráči upřednostňující toleranci.

TM SIM HHybridy/Rescue
Hole sloužící coby alternativa dlouhých želez představují velmi všestranné pomocníky, vhodné pro hru v jakýchkoliv podmínkách. I proto poprvé v historii využili technologii V Steel. Hybridy jsou řešeny tak, aby se zmírnilo tření a usnadnil kontakt s povrchem. Za tím účelem upravili přední hranu. Zaoblená špička a nastavitelnost úhlu líce dovolují zvolit takový tvar, který při založení naplní hráče sebedůvěrou. Ocelová líc, totožná jako u fevejových dřev, přispívá k vyšší rychlosti míče, vyniká odolností, technologie Twist Face a Speed Pocket zlepšují výkon a hole díky tomu více promíjí.

Stránky výrobce: www.taylormadegolf.eu

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
interior 2020

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...