TM M3Přední výrobce drajvrů hlásí další průlom v řešení nejdelších holí v bagu. Technologie stočení líce napomáhá napřímit dráhu letu a tím prodloužit délky odpalů. TaylorMade však není jen synonymem výkonných drajvrů. V jejich portfoliu najdou místo i ostatní hole. V roce 2017 to byly drajvry TaylorMade M1 a M2, které si připsaly nejvíce výher, a protože není radno usínat na vavřínech, letos jdou do boje modely M3 a M4

Na cestě za úspěchem je vyprovází průlomová technologie Twist Face. Ztělesňuje radikální odklon od tradičního designu úderové plochy a napomáhá napravit lidskou nedokonalost při zásahu míče. Prohnutá líc, první svého druhu, našla uplatnění u obou modelů a má vyléčit obvyklé stranové chyby golfistů, zejména ty, jež rezultují ze zásahu horní částí špičky či oblastí dole u patky, tedy hook a slice.

Drajvr M3
Vedle důmyslně prohnuté líce drajvr charakterizuje přední matně stříbrná část a vyšší aerodynamická koruna z pětivrstvého karbonového kompozitu. Veškeré kompozitové části dokázali ztenčit a odlehčit. Poznávacím rysem M3 je dále nový intuitivní systém nastavení, mající podobu písmene „Y", který slouží k optimalizaci letu. Lehký hliníkový mechanismus v krčku umožňuje 12 pozic nastavení.
Další premiéru najdete pod označením Hammerhead Slot. Jedná se o otvor ve spodní části a jeho funkce spolu s lící a designem obráceného kužele podporuje maximální rychlost míče napříč větší úderovou plochou a tím i delší odpal. Definují jej tři prvky, známá rychlostní kapsa (Speed Pocket), geometrie líce a zpevňující žebra.

V rodině M3 najdete i menšího bratra M3 440, což je hodnota odkazující na velikost hlavy. Ta je menší, líc hlubší a 22gramové závaží pracuje stejně jako u základního modelu, slouží k optimalizaci dráhy letu.
Obě verze opatřili šafty Tensei CK Red (vysoký úhel odpalu), Blue (střední úhel) nebo White (nízký úhel) ve flexích R, S a X, v nabídce ale objevíte na dvě desítky dalších variant. M3 (460 cm3) je k dispozici v loftech 8,5°; 9,5°; 10,5° a 12° pro praváky a 9,5° a 10,5° pro leváky, 440 nabízí dva lofty (9° a 10°), a to pouze pro praváky. Cena za kus odpovídá ekvivalentu 580 euro.

TM M4Drajvr M4
Od M3 se designově liší, důraz kladli na toleranci, smyslem je docílit co nejrovnější rány. Společné jsou oběma modelům použité technologie Twist Face a Hammerhead, neschází ani dříve vyzkoušená vychytávka Geocoustic, kombinující geometrii a akustiku, což se projevuje líbivým zvukem.
Drajvr dorazil na trh v půli února a nabízí se ve čtyřech konfiguracích loftu (8,5°; 9,5°; 10,5° a 12°) pro praváky, ve dvou (9,5° a 10,5°) pro leváky. Osadili je šaftem Fujikura Atmos Red (6X, 5S, 5R, 5A), ženám jsou určeny lofty 10,5° a 12° na šaftu TM-Tuned 45 (L). Drajvr pořídíte za 450 euro.

Přídavkem do rodiny je typ M4 D, který, jak už název prozrazuje, podporuje draw a nabízí vysoký úhel odpalu. Opět pracovali s více materiály, zakomponovali prohnutou líc i rychlostní kapsu Hammerhead. Drajvr je vyvážený do patky, s mírným offsetem a pro lepší vyrovnání hole využívá vizuální značku na horní části hlavy.
Pravákům jsou určeny tři lofty (9,5°; 10,5° a 12°), levákům dva (9,5°a 10,5°) na šaftu Matrix Platinum White Tie (55 – S, R a 45 – A, L), ženám dva lofty (10,5° a 12°) na šaftu Matrix White Tie MSF5 45. Stejně jako základní verze i tento drajvr vychází na 450 euro.

Stránky výrobce: www.TaylorMadeGolf.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...