jota
egypt

Ping BlueprintI tak by se dal přeložit název letošní novinky značky PING v segmentu želez. A podtitul by klidně mohl znít: na dokonalé zničení soupeřů. Kované žiletky Blueprint se totiž stanou účinnou zbraní v rukou golfistů vyžadujících naprostou přesnost. Těch, co od holí požadují schopnost tvarovat ránu. A taková hůl vás proto musí naplnit sebevědomím. Unesou železa kovaná z karbonové oceli 8620 tyto nároky? O tom nepochybujte!

Blueprint, to však není pouze plán, ale také modrotisk, technický výkres. A s tímto zřetelem k výrobě želez přistoupili. „Každý detail je velmi precizní a pečlivě vypočítaný," vysvětluje prezident společnosti John K. Solheim. „Výsledek z pohledu elitního hráče musí být v každém směru spektakulární, ať už jde o výkon, pocit nebo vzhled. Jde o hole pro tvarování ran, zhotovené precizně, zhotovené pro preciznost."

Výrobce si jasně uvědomuje, že nejde o hůl pro každého, zkrotit tato želízka vyžaduje notnou dávku umu. Proto před nákupem případným zájemcům doporučí fitting a následné srovnání i s jinými sety želez, aby pro každého hráče našli nejvhodnější řešení. V parafrázi na varování, jež najdete poblíž prvního odpaliště v Bethpage Black, zní: Blueprint je extrémně náročné železo na hru, které můžeme doporučit jen velmi pokročilým golfistům.

Všestrannost a tvarování
Hlavy jsou celé kované z karbonové oceli 8620, menší kompaktní hlava osloví golfisty kladoucí hlavní důraz na kontrolu trajektorie a práci s míčem. Kratší čepel, menší offset a užší spodek – to všechno jsou prvky optimalizující výkon za jakýchkoliv podmínek a podporující hráče v sebevědomém ataku vlajky. Wolframový šroubek zvyšuje moment setrvačnosti a v kombinaci s uvnitř umístěným závažím poblíž paty ladí švihovou hmotnost.

Schváleno nejlepšími
Železa typu blade si vyžádali sami golfisté. Vědecký tým proto k jejich výrobě přistupoval s maximální důkladností. Po zhotovení prototypů zjišťovali zpětnou vazbu, železa vyhodnotili a po dalších úpravách hlav holí znovu ověřovali v praxi, zda platí teorie malý cíl, malá odchylka. Testování se účastnili nejlepší profesionálové, jejichž statistiky vykazovaly o to lepší výsledky, oč kompaktnější hlavy měli k dispozici. Od testování limitovaného počtu prototypů pak ještě uplynulo celých devět měsíců, než železa oficiálně uvedli na trh.
„Jakmile jsme je na túře uvedli, několik hráčů po nich okamžitě sáhlo. Netrvalo dlouho a přišel první titul," neskrývá nadšení prezident společnosti. „Díky všem detailním postřehům jsme dokázali nabídnout přesně to, po čem golfisté touží. Tím jsme se nabídkou dostali do nové kategorie želez. Celý proces výroby provázelo nadšení a těším se, co nového nám uvedení želez přinese s ohledem na budoucnost značky."

Kování
Proces kování jednoho dílu probíhá ve čtyřech krocích, díky tomu se maximálně blíží povoleným limitům, pokud jde o rozměry. Velmi pevná ocel zvyšuje odolnost železa, je zárukou dlouhodobě stabilních výkonů a kvality. Výrobní proces zahrnující více než padesát kroků, včetně precizního zpracování líce a drážek, podléhá stoprocentní kontrole.

Zvuk a pocit
Karbonová ocel s řešením, kdy se hmota koncentruje za zónou impaktu, přispívá k příjemnému zvuku i pocitu z rány. Slovy chvály v tomto smyslu nešetřil ani Louis Oosthuizen, který zvuk označil za úžasný. Jihoafričan byl vůbec prvním golfistou z předních profíků, jenž železa zařadil do svého bagu, a to už v prosinci.
„Perfektní zpětná vazba," pochvaluje si a dodává, „hladce procházejí trávou při hře z jakéhokoliv místa. Těžko bych hledal srovnatelnou hůl, s jakou jsem kdy hrál. Díky možnosti tvarovat úder mám nad hrou vynikající kontrolu i přesnost, jakou potřebujete, pokud chcete uspět v konkurenci s nejlepšími."

Specifikace
Ze standardních verzí šaftu se nabízejí True Temper Dynamic Gold 120 (S300, X100) a PING AWT 2.0 (R, S, X), bez příplatku pak True Temper Dynamic Gold 105 (R300, S300), True Temper Dynamic Gold (S300, X100), Project X LZ (5.0, 5.5, 6.0, 6.5), True Temper XP95 (R300, S300), Nippon Pro Modus Tour 105 (S, X) a KBS Tour (R, S, S+, X). K dispozici máte železa od dvojky po PW, cena za kus činí 260 €.

Stránky výrobce: www.ping.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...