Approach R10Vlastně to ani tak docela dávno, co byli golfisté v našich zeměpisných šířkách nuceni na podzim „zazimovat" svou výbavu, aby ji rozbalili zase až na jaře. Návštěva indoorů v tomto období byla svátkem, po kterém se nejeden zapálený golfista zasnil. Mít tak doma indoor, nebo dokonce zařízení na monitorování našich ran! Dnes jsme i díky zařízení Garmin Approach R10 tomuto snu blízko.

První, čím přístroj zaujme, je jeho kompaktní a zdařilý vzhled, nožičku, k níž přístroj připevníte pomocí magnetu, považuji za velmi elegantní, a hlavně funkční řešení. Stejně tak držák na mobil či podobné zařízení vybavené aplikací Garmin Golf, kterou s monitorem spárujete pro záznam a prohlížení úderů, ať už v číselné podobě či ve formě videozáznamu.

Už dříve přišel Garmin s malým přenosným radarem, pod názvem Garmin Approach G80 se skrýval přístroj fungující jako GPS hodinky s příjemně velkým displejem, na drivingu pak díky radaru umožňoval vyhodnotit rychlost hlavy hole i míčku, smash faktor a tempo. Skvělá záležitost, nicméně představovaný Approach R10 jde v tomto ohledu mnohem dál.
Přibyla řada dalších metrik, z nichž v tomto směru upozorním na rotaci míčku a úhel úderové plochy a úhle dráhy hole, kdy poslední dva parametry jsou stěžejní v odhalení příčin stáčení ran nežádoucím směrem.

Za druhou velkou přednost považuji videoanalýzu švihu. „Suchá statistická data" nemusejí mít pro některé hráče takovou vypovídající hodnotu, takže jistě ocení možnost rozklíčovat své chyby pomocí záznamu. K tomu vám přístroj „vyhodí" i statistické údaje (rychlost míče, carry a celková délka rány).

Jak už asi víte, databáze Garminu zahrnuje celosvětově na 42 tisíc hřišť, která si můžete zahrát a na dálku se měřit s dalšími soupeři. Samostatně se k tomu prodává také software E6 Connect, dovolující zahrát si jakékoliv hřiště ve fotorealistické virtuální podobě. De facto tak plní roli golfového simulátoru, tudíž představuje vhodnou tréninkovou alternativu v době, kdy jsou tuzemská hřiště uzavřená, případně klimatické podmínky nevybízejí ke hře.

Obsluhu přístroje zvládne hravě každý, dost možná i bez pročítání návodu. Připravenost zařízení i hladinu nabití signalizují kontrolky. Před prvním použitím zařízení spárujte s aplikací Garmin Golf, která je volně je stažení. Poté už jej usadíte zhruba 2 metry za místo odpalu tak, aby červená ryska na zadní straně vedla přes míček rovnoběžně s cílovou linií. Dokonalého vyrovnání docílíte třeba pomocí vodící tréninkové hůlky.
Následně si zvolíte hůl a jakmile indikátor svítí zeleně, můžete začít měřit. Získáte tak data pro všechny hole v bagu. Chcete-li pořizovat i videozáznam, k tomu využijete video v telefonu. Aplikace k záznamu doplní výše zmíněné metriky.

Výrobce udává určité odchylky v hodnotách, ať už jde o vzdálenost či přesnost. Bohužel jsme neměli možnost ověřit tyto hodnoty, resp. odchylky pomocí špičkových profesionálních zařízení, nicméně Garmin Approach R10 vám poskytne vcelku detailní a užitečný náhled na vaši hru. Umožní vám zmapovat pokrytí délek jednotlivými holemi, získáte přehled o konzistenci hry nebo odhalíte příčinu nepřesností. V tom všem vám bude R10 nápomocna.
Navíc vám pomůže překlenout nudu zimních měsíců a pomáhá efektivně a podstatně zábavnější i sofistikovanější formou pracovat na odstranění neduhů v období, které je k tomu nanejvýš vhodné. A když k tomu přidáte soupeření na dálku, máte o zábavu vystaráno!

Pro zkušenější golfisty odhodlané pracovat na zlepšování silných stránek i odstraňovaní chyb tu máte zajímavý dárek pod stromeček. Ocení jej především ti, kteří mají přece jen o golfovém švihu hlubší povědomí, stejně jako hráči mající zalíbení v datech a statistikách. Troufnu si tvrdit, že za 15 390 Kč dostanete dost muziky za relativně málo peněz. Pak už jen vzhůru do jarní části sezony!

GARMIN APPORACH R10
ZÁKLADNÍ PARAMETRY
Rozměry přístroje: 88,5 x 70,25 x 25 mm
Hmotnost: 148 g (bez stojanu), 221 g (se stojanem)
Baterie: Integrovaná dobíjecí baterie Li-Ion
Výdrž baterie: 10 h

RADAROVÉ METRIKY
Rychlost hlavy hole: Ano
Úhel líce: Ano
Úhel dráhy hole: Ano
Úhel ataku: Ano
Rychlost míčku: Ano
Úhel odpalu: Ano
Směr odpalu: Ano
Osa rotace: Ano
Rychlost rotace: Ano
Výška úderu: Ano
Smash faktor: Ano
Carry: Ano
Celková délka rány: Ano
Odchylka vzdálenosti: Ano
Přesnost rychlosti hlavy hole: +/-1,34 m/s
Přesnost rychlosti míčku: +/-0,45 m/s
Přesnost úhlu odpalu: +/-1°
Přesnost směru odpalu: +/-1°
Přesnost dráhy letu: +/-4,6 m

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...