ilu-boty-pixabay-750Golf nemusí být pokaždé úplně tou nejpříjemnější procházkou. Stačí nepříznivé počasí, trochu víc deště, a to vše se na konci hry docela viditelně projeví na vašem golfovém obutí. Leckdy postačí rychlé vyčistění ještě na hřišti, ale může se stát, že špína je poněkud víc „zažraná". Proto, aby golfová obuv, sloužila co nejdéle a nejlépe, je třeba se o ni dobře starat. Zlepší to nejen její vzhled, ale i dlouhodobou výkonnost. Jak na to? Nabízíme pár tipů, jak udržet golfové boty nejen čisté, ale i funkční. Třeba se budou hodit...

Dětské ubrousky
Nejlepším způsobem, jak udržet své boty čisté, je nenechat je ušpinit. Takovou první pomocí mohou být vlhčené dětské ubrousky. Mějte je v bagu pro první rychlou pomoc a po každém kole dopřejte svým botám rychlou údržbu.

Teplá voda a mýdlo
Pro větší údržbu sáhněte po teplé vodě a mýdlu. Nejprve sundejte z bot tkaničky, vložte do bot třeba pomačkané noviny, které pomohou udržet tvar. Větší špínu nejprve odstraňte jemným kartáčkem, ve druhé fázi vyčistěte obuv jemným hadříkem namočeným v teplé vodě a mýdle.

Zubní kartáček
Zdravotnické asociace doporučují čistit si zuby dvakrát denně. Totéž klidně můžete dělat i se svými golfovými botami. Kdykoliv se vám zachce. Použití zubního kartáčku je dobrý způsob, jak se zbavit odolné špíny. Jen nepoužívejte zubní pastu, ale třeba jemný prací prášek.

Pračka
I to může být řešení, ale rozhodně ne pro kožené nebo semišové boty. Vyprat si jakoukoliv obuv prostě nelze. Ale některé lehké boty a ze syntetických materiálů točení v bubnu pračky nastavené na jemný cyklus vydrží. Sundejte z bot tkaničky, vyndejte stélky a boty dejte do povlaku na polštář nebo síťované tašky, aby v bubnu příliš nemlátily. Pak je nechte uschnout.

Přenechte to profíkům
Pak je tady ještě jeden způsob, jak se o své golfové obutí postarat. Využijte služeb některého z luxusnějších klubů, odevzdejte své boty, k tomu patřičný finanční obnos a o vaše boty bude postaráno.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: pixabay.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...