Approach Z80Zdařilý minimalistický laserový měřič. Přesně takový dojem vyvolává Garmin Approach Z80. A pokud jste o něm dosud nic nevypátrali, záhy vás čeká pořádné překvapení. Tato hračka totiž není jen obyčejný „laser", ale funkcemi plně vybavený obojživelník, který se chlubí tím nejlepším z laserů a k tomu přidává i spoustu užitečných vychytávek z říše GPS golfových zařízení.

Finta spočívá v tom, že jakmile přístroj zapnete a zalistujete v menu, po volbě „hrát golf" se vám po načtení souřadnic zobrazí v levém rohu i schematická mapka právě hrané jamky se všemi vzdálenostmi (ke greenu i k překážkám) a daty (číslo hrané jamky, par). Zároveň máte jako u klasického laserového měřiče možnost zaměřovat vzdálenost k libovolným bodům. Před vlastním měřením si ještě můžete pomocí okuláru obraz zaostřit, což ocení hráči s vadou zraku.

Velmi užitečnou funkcí je tzv. PlaysLike, jež zohledňuje převýšení na hřišti a automaticky upravuje vzdálenost ke zvolenému cíli. Přístroje vybavené touto funkcí byly dříve v turnajové hře zakázány, nyní je jejich používání povoleno, pokud funkci vypnete. Nicméně tuto podmínku si vždy před turnajem raději ověřte, ať předejdete případným komplikacím. Každopádně v tréninku vám měřič odvede skvělou službu. Druhou užitečnou pomůckou, zvlášť pokud hrajete na neznámém hřišti, je tzv. PinPointer, který neustále ukazuje směr na vlajku. Při slepých ranách to jistě oceníte.

Měřič je velmi přesný, výrobce udává odchylku +/-25 cm, což je absolutní špička a pro potřeby drtivé většiny hráčů zcela postačující. Veškerá data jsou dobře čitelná, přehledná. Během hry, kdy není měřič využíván, přechází do pohotovostního režimu, čímž se prodlužuje výdrž baterie. Tu výrobce deklaruje na 15 hodin provozu, my jsme obešli bez problému čtyři kola, což jeho slova potvrzuje.
Ovládání je snadné, intuitivní. Přístroj velmi dobře pane do ruky, vzhledem k menším rozměrům mi přijde vhodnější pro ženy. Pogumovaný povrch zajišťuje dobrý úchop, takže ani v dusném počasí či za mírného deště vám v ruce neklouže.

Závěr
Koupit, či nekoupit? Toť až hamletovská otázka. Cenově se přístroj řadí k high-endu a cena je pochopitelně jedním z nezanedbatelných kritérií, jež zákazník při koupi zvažuje.
Měřič si bere to nejlepší z klasických laserových dálkoměrů a k tomu přidává 2D přehled hřiště, jak jej znáte z GPS zařízení. Vlastníte-li tedy už golfovou GPS, kterou využíváte ve spojení s laserovým měřičem, pak pro vás Approach Z80 bude nejspíš jen dalším, leč špičkovým přístrojem do sbírky. Pokud žádným podobným zařízením dosud nedisponujete a hledáte kvalitní měřič, jenž navíc skýtá bonus v podobě seriózních GPS technologií, pak byste o tomto modelu měli rozhodně uvažovat.

GARMIN APPROACH Z80 V KOSTCE
Rozměr: 122,9 × 80,0 × 42,1 mm
Výdrž baterie: 15 h
Rozsah měření: 5–320 m
Přesnost měření: +/-25 cm
Počet hřišť: Více než 41 000
Funkce:
- měření vzdáleností
- stabilizace obrazu
- - kalkulace převýšení (PlaysLike)
- zobrazení směru k jamce (PinPointer)
- zaostření obrazu
- 2D mapa hřiště
Cena: 16 490 Kč

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...