Pravidla

CObra F8 plusA to dosud nevídaná. To slibuje Cobra ve své edici drajvrů pro rok 2018. Konkrétně se jedná o modely KING F8 a F8+, včetně dámské verze F8. Kovová dřeva se opírají o strojově frézovanou líc z titanu a systém COBRA CONNECTTM, uložený přímo v gripu. Při zhotovení líce hrála významnou roli revoluční 360° technologie Aero, jež napomohla zkonstruovat nejrychlejší i nejpřesnější drajvr současnosti. První kompletně strojově frézovaná úderová plocha těží z unikátního vzorku vedeného v několika směrech. Právě tady hledejme tajemství velké přesnosti ran. Ve srovnání s tradičním ručním leštěním umožňuje strojové frézování dosáhnout přesné tloušťky líce, jež je o 3 % tenčí a od 10 % lehčí. Výsledkem je vyšší rychlost míče a tím i délka za současně větší přesnosti.

Další vychytávkou, kterou se Cobra může pochlubit, je systém COBRA CONNECT Powered by Arccos. Ve zlepšení pomáhá golfistům všech úrovní, a to díky získaným datům. Elektronické senzory umístili do gripu a automaticky zaznamenávají délku a přesnost každé rány. Kolo od kola tak můžete vyhodnocovat své statistiky a na jejich základě přistoupit k případné nápravě. K tomu slouží mobilní aplikace. Oba modely, KING F8 i F8+ jsou navrženy tak, aby uspokojily potřeby jak hráčů volajících po toleranci (F8), tak golfistů preferujících přesnost, pronikavý let a tvarování úderů (F8+).

KING F8 v ceně 430 dolarů charakterizuje větší profil pomáhající zvýšit moment setrvačnosti a podporující delší údery i odpouštění v případě méně přesného zásahu. Systém nastavitelných závaží skýtá dvě polohy umístění těžiště, jednu vzadu a výš pro vyšší let míče, druhou v patě s podporou draw. Na ultralehkou korunu použili karbonová vlákna, odlehčené tělo vyrobili z titanu 8-1-1. Z již dříve osvědčených technologií využili MyFly8 (nastavení loftu) a Smart Pad (podpora nastavení hlavy do kolmé pozice při založení). Základní nastavení loftu nabízí osm možností (9°; 9,5°; 9,5° D; 10,5°; 10,5° D, 11,5°; 11,5° D a 12°). Volit lze ze dvou barevných verzí (černá, šedá), v základu se drajvr prodává na třech šaftech (MRC Tensei CK Blue 50 g/Lite, R; Aldila NV 2KXV Blue 60 g/R, S; Aldila NV 2KXV Green 65 g/S).

V dámském provedení F8 narazíte na stejné technologie, opět lze volit z osmi loftů (11°; 11,5°; 11,5° D; 12,5°; 12,5° D; 13,5°; 13,5° D a 14°) a ze dvou barevných kombinací (černá/modrá, stříbrná/růžová). Drajvr je osazen šaftem Aldila NV 2KXV 50 g a k zakoupení je v pravoruké i levoruké verzi.

KING F8+ zdobí tradiční tvar hlavy a nižší lofty (8°; 8,5°; 8,5° D; 9°; 9,5° D; 10°; 10,5° D a 11°), jinak využívá všech klíčových technologií jako F8. I s ohledem na lofty produkuje nižší let míče. Rovněž v tomto případě lze pracovat se dvěma pozicemi těžiště. Je-li více vpředu, očekávejte nižší, pronikavější let, usazením těžiště výš a vzadu dosáhli vyšší dráhy a mírně vyšší míry rotace.
Nabídka základních šaftů čítá tři modely, Aldila NV 2KXV Blue 60 g/S, R; Aldila NV 2KXV Green 65 g/S, XS a Project X HZRDUS Yellow 75 g/S, XS. Opět máte dvě barevné varianty, a to šedou a černou. Cena za kus odpovídá ekvivalentu 400 dolarů.

Uvedené drajvry se v maloobchodní síti objevují od 1. února 2018.

Stránky výrobce: www.cobragolf.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...