Cobra SpeedbackCobra se může směle hlásit k lídrům v oblasti golfových inovací, což potvrzuje i svým dalším přírůstkem v segmentu drajvrů – holí 2019 King F9 Speedback. Poprvé u kovových dřev dosáhli skutečné optimalizace aerodynamiky a snížili těžiště tak, že zkonstruovali svůj nejdelší drajvr. A jen tak na okraj, to samé platí i pro fervejová dřeva.

Název holi propůjčila průlomová technologie Speedback, která zdárně kombinuje aerodynamický tvar hlavy s nízko usazeným těžištěm, souvisejícím s celkovou distribucí hmoty na spodní části hlavy. Díky tomu dosáhli nejúčinnějšího přenosu energie na míč. Zvýšený obvodový lem, zadní část i koruna spolu se zaoblenou přední hranou mírní odpor vzduchu a vylepšují rychlost i stabilitu.
Pozornost věnovali také precizně frézované líci. Došlo k jejímu ztenčení a je efektivnější. Potvrzují to ostatně testy – rychlost míče je o 2,5 km/h vyšší ve srovnání s tradičně ručně leštěnou úderovou plochou. Výsledkem součtu obou technologií je rychlost míče ústící v extrémní délku odpalů.

K líci se váže zcela nová technologie E9 Speed Tuned, optimalizující zakřivení spodní části úderové plochy tak, abyste dosáhli potřebného úhlu odpalu i rotace míče s ohledem na úhel ataku a rychlost švihu. Podpořit délku ran a nastavit hůl s ohledem na požadovanou trajektorii pomáhá nastavitelný systém vyměnitelných závaží (14 a 2 gramy) a dále už dříve vyvinuté technologie MyFly8 a Smart Pad, umožňující změnu loftu.

„Naši inženýři pozdvihli aerodynamický výkon na další úroveň. Našli jsme „vzorec" pro rychlost a dosáhli skutečné inovace, což dohromady s nízkým těžištěm pracuje na výbornou," těší viceprezidenta pro výzkum a vývoj Toma Olsavskyho.

Ve snaze posunout vlastní hranice vyvinuli ultralehký karbonový obal koruny, obklopující celé tělo. Tím oproti titanové koruně ubrali 10 gramů hmotnosti. S korunou souvisí využití další technologie, a sice 360 Aero, jež využívá lehkých polymerových pásků na koruně a titanových pásků na spodní části, umístěných ve směru toku vzduchu, čímž mírní odpor hlavy.
Pevnost celé struktury i aerodynamiku dále vylepšují strategicky rozmístěné PWR „hřebínky". Také tyto prvky zlepšují přenos energie na míč.

Každý drajvr je vybaven novým černým gripem Lamkin Crossline (58+) Connect, v nabídce figurují prvotřídní modely šaftů – pro vysoký úhel odpalu/střední spin: Helium 50 (R, Lite), pro střední úhel odpalu/střední spin: Fujikura Atmos Tour Spec Blue 6 (XS, S, R), pro střední úhel odpalu/nízký spin: Project X HZRDUS Smoke 60 (XS, S) nebo Fujikura Atmos Tour Spec Black 7 (XS, S).
Jak drajvry této série, tak fervejová dřeva využívají systém COBRA CONNECT™ Powered by Arccos, zaznamenávající vzdálenost a přesnost každé rány. Takto nasbíraná data lze následně využít v tréninku a ke zlepšení v daných částech hry.

Stránky výrobce: www.cobragolf.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...