Cobra SpeedbackCobra se může směle hlásit k lídrům v oblasti golfových inovací, což potvrzuje i svým dalším přírůstkem v segmentu drajvrů – holí 2019 King F9 Speedback. Poprvé u kovových dřev dosáhli skutečné optimalizace aerodynamiky a snížili těžiště tak, že zkonstruovali svůj nejdelší drajvr. A jen tak na okraj, to samé platí i pro fervejová dřeva.

Název holi propůjčila průlomová technologie Speedback, která zdárně kombinuje aerodynamický tvar hlavy s nízko usazeným těžištěm, souvisejícím s celkovou distribucí hmoty na spodní části hlavy. Díky tomu dosáhli nejúčinnějšího přenosu energie na míč. Zvýšený obvodový lem, zadní část i koruna spolu se zaoblenou přední hranou mírní odpor vzduchu a vylepšují rychlost i stabilitu.
Pozornost věnovali také precizně frézované líci. Došlo k jejímu ztenčení a je efektivnější. Potvrzují to ostatně testy – rychlost míče je o 2,5 km/h vyšší ve srovnání s tradičně ručně leštěnou úderovou plochou. Výsledkem součtu obou technologií je rychlost míče ústící v extrémní délku odpalů.

K líci se váže zcela nová technologie E9 Speed Tuned, optimalizující zakřivení spodní části úderové plochy tak, abyste dosáhli potřebného úhlu odpalu i rotace míče s ohledem na úhel ataku a rychlost švihu. Podpořit délku ran a nastavit hůl s ohledem na požadovanou trajektorii pomáhá nastavitelný systém vyměnitelných závaží (14 a 2 gramy) a dále už dříve vyvinuté technologie MyFly8 a Smart Pad, umožňující změnu loftu.

„Naši inženýři pozdvihli aerodynamický výkon na další úroveň. Našli jsme „vzorec" pro rychlost a dosáhli skutečné inovace, což dohromady s nízkým těžištěm pracuje na výbornou," těší viceprezidenta pro výzkum a vývoj Toma Olsavskyho.

Ve snaze posunout vlastní hranice vyvinuli ultralehký karbonový obal koruny, obklopující celé tělo. Tím oproti titanové koruně ubrali 10 gramů hmotnosti. S korunou souvisí využití další technologie, a sice 360 Aero, jež využívá lehkých polymerových pásků na koruně a titanových pásků na spodní části, umístěných ve směru toku vzduchu, čímž mírní odpor hlavy.
Pevnost celé struktury i aerodynamiku dále vylepšují strategicky rozmístěné PWR „hřebínky". Také tyto prvky zlepšují přenos energie na míč.

Každý drajvr je vybaven novým černým gripem Lamkin Crossline (58+) Connect, v nabídce figurují prvotřídní modely šaftů – pro vysoký úhel odpalu/střední spin: Helium 50 (R, Lite), pro střední úhel odpalu/střední spin: Fujikura Atmos Tour Spec Blue 6 (XS, S, R), pro střední úhel odpalu/nízký spin: Project X HZRDUS Smoke 60 (XS, S) nebo Fujikura Atmos Tour Spec Black 7 (XS, S).
Jak drajvry této série, tak fervejová dřeva využívají systém COBRA CONNECT™ Powered by Arccos, zaznamenávající vzdálenost a přesnost každé rány. Takto nasbíraná data lze následně využít v tréninku a ke zlepšení v daných částech hry.

Stránky výrobce: www.cobragolf.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...