Cobra King WedgeUž od dubna nacházejí golfisté v nabídce holí od Cobry wedge s označením KING. Progresivní design drážek slibuje maximum rotace, abyste mohli volit odpovídající vybavení s ohledem na typ hřiště i charakter přihrávky, přišel výrobce se třemi variantami zbroušení spodku.

Kromě nového tvaru, který dobří hráči musejí ocenit, a progresivních drážek variabilně zdrsnili líc, což spolu s nabídkou tři konfigurací dna přináší výborný pocit z úderu, větší konzistenci z pohledu rotace a volnou ruku při výběru, kdy lze velmi dobře sladit wedge s typem švihu.

„Na těchto modelech jsem pracovali téměř dva roky, abychom přinesli opravdu účinnou hůl," prozradil šéf marketingu Jose Miraflor. „Naši inženýři spolupracovali s golfisty z túry, na jejich vzniku se tak podíleli i Rickie Fowler, Jonas Blixt nebo Lexi Thompson. Kromě toho jsme provedli rozsáhlý výzkum i testování. To nám pomohlo vylepšit cit i všestrannost, takže si hráči mohou u greenu počínat velmi sebevědomě a využívat všechny druhy ran."

Pokud jde o vnímání úderů, sehrála důležitou roli modální analýza. S jejím přispěním vyladili vibrace, což v historii značky přispělo k zhotovení wedge poskytující nejměkčí pocit.
Progresivním frézováním drážek se rozumí širší drážky i mezery u holí s vyššími lofty, zatímco u wedží nižších loftů je sepětí menší, což platí i pro šířku drážek. Taková konstrukce umožňuje v případě vyšších loftů (56°–60°) „uchopit" míč a udělit mu větší rotaci. Díky tomu hráč napříč celým setem wedží dosáhne konzistentnější rotace.

Nechybí ani dnes už ikonický „zářez" v zadní hraně, který usnadňuje manévrování s holí s ohledem na styl hry i podmínky. Každá ze tří konstrukcí spodní části má své přednosti. Víceúčelový spodek charakterizuje střední hodnota bounce (8°–10°), wedge usnadňuje všechny typy ran na tvrdém i středně tvrdém povrchu, klasická konfigurace nabízí vyšší bounce (11°–12°), její úzký spodek najde uplatnění na každém povrchu, WideLow varianta s velmi nízkým úhlem bounce (4°–7°) a se širokým dnem pracuje nejlépe na středně tvrdém a na měkkém povrchu.

Kombinovaný satén-nikl-chromový povrch účinně rozptyluje odraz světla, čímž chrání před oslněním. Hole jsou standardně prodávány na šaftech True Temper Dynamic Gold S200 (S) a opatřeny gripy Lamkin UTX. Cena za kus odpovídá ekvivalentu 140 euro.

Stránky výrobce: www.cobragolf.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...