VenTak trochu Bentley. To byla má první myšlenka při pohledu na nový model hodinek od Garminu – Venu 2 Plus. Žádný sporťák cenící ostré zuby, ale taková ta nenápadná elegance, která to však umí rozbalit. Něco mi napovídalo, že tak nějak to bude i s těmito hodinkami. A jaká je realita?

Multisportovní hodinky Venu 2 Plus se vyrábějí v jedné velikosti, a to v několika barevných variantách. My jsme otestovali model se zlatým rámem a bílým silikonovým páskem. Na pohled elegantní varianta, kterou pomocí vyměnitelných pásků snadno přetvoříte ve sportovnější či elegantnější záležitost.

Primárně hodinky slouží pohybu a v tomto ohledu uspokojí i velmi náruživé sportovce. V nabídce objevíte více než 25 sportovních profilů s možností vyhodnocovat základní parametry výkonu, další aktivity si lze stáhnout z aplikace Garmin Connect.
Užitečným pomocníkem jsou i předinstalované animace posilovacích cviků, jógy či pilates, mimochodem velmi zdařilé a názorné, takže mě „někdo" konečně vytáhl na jógu. Velmi dobře jsou zpracované tréninky typu HIIT či silové, kde si nastavíte a také dokumentuje potřebné parametry jako zatížení, intenzita apod. Z dřívějších modelů běžeckých i multisportovních hodinek známe virtuálního trenéra, respektive možnost soutěžit s virtuálním soupeřem.

Druhou velkou skupinu funkcí představují aplikace umožňující sledovat zdravotní parametry, od nejzákladnějšího měření tepové frekvence přes vyhodnocení spánku, vyvážení zátěže či stresový faktor až po takové lahůdky, jaké představují míra nasycení krve kyslíkem, sledování pitného režimu včetně nastavení denního cíle, měření frekvence dýchání a s ním úzce souvisejícími dechovými cvičeními. Přímo ženám je určena funkce sledující menstruační cyklus či průběh těhotenství, kdy na základě příznaků obdržíte tipy pro cvičení a výživu.

Třetí segment zahrnuje funkce přesahující sportovní aktivitu. Stručně řečeno, jde o aplikace usnadňující a zpříjemňující každodenní činnost (chytrá oznámení, bezkontaktní platby, bezpečnostní a sledovací funkce, poslech hudby). Venu 2 Plus dokonce suplují mobilní telefon, neboť umožňují psaní SMSek či ovládání chytré domácnosti, nově můžete po propojení s chytrým telefonem ze zápěstí i volat.

Jaká je tedy má odpověď na otázku nastolenou v úvodu? Venu 2 Plus nejsou ryzí sporťák jako třeba MARQ, kované „esúvečko" jako tactix, naleštěná limuzína jako vívomove ani opečovávaný veterán jako Legacy Hero. Jsou od každého kousek, prostě Bentley, jehož palubní deska má tolik tlačítek, že vám chvíli potrvá, než otestujete všechna, avšak koně pod kapotou tohoto elegána dokáží udělat pořádný dusot a spolehlivě vás provezou všemi nejen sportovními zákoutími.

I když třeba já osobně jsem příznivec toho „sporťáku", který mi pomůže jít až na dřeň tím, že výkon mohu posoudit do detailů, kvůli zařazení jógy či pilates dávám testovanému produktu palec nahoru a vnímám jej jako velmi zajímavou alternativu.

GARMIN VENU 2 PLUS
ZÁKLADNÍ PARAMETRY
Velikost: 43,60 × 43,60 × 12,60 mm
Obvod pro zápěstí: 125–190 mm
Displej: Barevný, dotykový
Průměr displeje: 1,30 mm
Rozlišení displeje: 416 × 416 pixelů
Hmotnost: 51 g
Rám: Nerez ocel
Pouzdro: Polymer zpevněný vlákny, zadní kryt z nerez oceli
Řemínek: Silikon
Výdrž baterie: 9 dní (chytré hodinky), 8 h/24 (GPS s hudbou/bez hudby)
Paměť/historie: 200 h dat aktivity
Stupeň vodotěsnosti: 5 ATM

Parametry – golf
Vzdálenost k začátku, středu a konci greenu: Ano
Vzdálenost na lay-up, k doglegu, překážkám: Ano
Měření délky úderu: Ano
Digitální skórekarta: Ano
Sledování statistik: Ano
AutoShot: Ano
Funkce PinPointer: Ano
Časovač kola, počítadlo kilometrů: Ano
Automatické sledování holí: Ano (vyžaduje příslušenství)

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...