Rose USTrofej pro vítěze US Open putuje zásluhou Justina Rose do Evropy, nicméně skutečným šampionem se stal Merion, dějiště napínavé bitvy, v níž nakonec žádný z hráčů nedokázal skončit v součtu čtyř kol v minusových číslech. Vítězné skóre má hodnotu 281/+1. Rose, třebaže v závěrečné čtvrtině finálové rundy povážlivě chřadl, nakonec tlak ustál. Na poslední jamku šel sice s náskokem jediné rány, ovšem bezpečně rozpůlil fervej, aby své tažení dotáhl do zdárného konce. Zčásti také proto, že jeho soupeři rovněž ztráceli. A ti, kteří ve finále dokázala prolomit hodnotu paru (70), v předchozích kolech nabrali na Angličana takovou ztrátu, že už pro něho nebyli hrozbou.

„Je to jako cesta," bilancoval spokojený Rose. Dvacet třicet let naděje a snění, ale také dřiny a mozolnatých rukou... Člověk ale musí tuhle tvrdou dřinu podstoupit. A musíte to udělat sami," podělil se novopečený vítěz US Open o recept na zisk majoru.

Druzí, Mickelson a Day, zaostali za letošním šampionem o dvě rány. Mickelson si z US Open odváží druhou příčku už pošesté. „Letos mě to mrzí asi nejvíc," přiznal ten den třiačtyřicetiletý golfista. „V 43 letech a už pětkrát být tak blízko... Můj pohled na tento turnaj se dnes mohl změnit, stejně jako způsob, jaký se bude pohlížet na mé účinkování na US Open."

Také Day si pomalu říká o nálepku smolaře, neboť ve hře o titul z majoru byl už poněkolikáté, včetně letošního Masters, nicméně opět vyšel naprázdno. Kromě nich finálovou rundu neustál ani Donald a propadl se na dělené osmé místo, podobný „kolaps" stihl i pomalu loučícího se Strickera nebo Schwartzela.

Favorizovaný Woods byl prakticky bez šancí po třetím kole, ve kterém zopakoval svůj nejhorší výsledek z tohoto turnaje (76)+6), a příliš se nevzpamatoval ani ve finále (74/+4). Celkové skóre 293/+13 stačilo jen na dělenou 32. příčku.

Kompletní výsledky turnaje zde


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...