Bhatia-Akshay-750-gettyKorn Ferry Tour bývá jako nižší zámořská profesionální túra obvykle přeci jen trochu přehlížená, minulý týden se tam ale přepisovala historie, což je vždy záležitost, která stojí za pozornost. Na svědomí to měl chlapík jménem Akshay Bhatia. Že vám to nic neříká? Pokud sledujete golf, už by pomalu mělo - a nejen proto, že jsme o tomhle mladíkovi už párkrát psali také na našem webu. Jedná se totiž o golfový supertalent, který by mohl v budoucnu vystoupat hodně vysoko, možná dokonce úplně nejvýš.

Ale popořadě. O nadějném americkém hráči, jehož jméno nezapře indické předky, se poprvé začalo psát už před čtyřmi lety, kdy se blýskl druhým místem na juniorském amatérském US Open. Jen pro připomenutí, to mu bylo teprve šestnáct. Už předtím si stihl zahrát za americký juniorský tým na prezidentském poháru a rok nato i na juniorce Ryder Cupu. Debut mezi dospělými, tehdy ještě na sponzorskou výjimku, na sebe nechal dlouho čekat a Bhatia si v roce 2019 zahrál Valspar Championship, kde ovšem neprošel cutem.

Ještě téhož roku ale vstoupil mezi profesionály na plný úvazek, protloukat se nicméně musel vesměs nižšími túrami. Už loni si však zajistil účast na US Open a v Torrey Pines zaujal, když při své majorové premiéře bral dělené 57. místo. A to už se dostáváme do současnosti, od letoška totiž americký talent startuje na Korn Ferry Tour, kde minulý týden debutoval - a svou premiéru završil rovnou turnajovým prvenstvím!

The Bahamas Great Exuma Classic ovládl o dvě rány s výsledkem 14 pod par, a protože teprve koncem ledna oslaví dvacáté narozeniny, stal se rázem třetím nejmladším vítězem v historii Korn Ferry Tour! Jedinými hráči, kterým se povedlo vyhrát na téhle túře také jako teenagerům a v o něco mladším věku, byli kdysi Jason Day a Sungjae-Im, tedy nyní už zavedené hvězdy světového golfu.

Další zajímavosti? Tak především, Bhatia je levák, což je (s čestnou výjimkou legendárního Phila Mickelsona) na elitní golfové úrovni pořád naprostá rarita a vzácnost. Mladík také není jediným golfovým profesionálem v rodině, tímhle sportem se totiž živí také jeho o čtyři roky starší sestra Rhea. A pokud jde o jeho primáty, Akshay je například jediným teenagerem za posledních třicet let, který dokázal na některém z turnajů PGA Tour zahrát úvodní kolo za 64 ran. Bylo to loni na AT&T Pebble Beach, kde mimochodem Bhatia zvládl během téhož kola trefit všech osmnáct fervejí v regulaci! Jak už bylo řečeno v úvodu, o tomhle dlouhánovi nejspíš ještě uslyšíme...

Připravil: Lukáš Pařenica; foto: Getty Images

Zdroj:
https://www.pgatour.com/korn-ferry-tour/news/2022/01/20/youngest-winners-korn-ferry-tour-history.html
https://conandaily.com/2022/01/19/akshay-bhatia-biography-13-things-about-indian-golfer-born-in-northridge-california/
https://www.instagram.com/p/CLUTmlYll3L/
https://twitter.com/KornFerryTour/status/1483916717847945217


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...