Woods-il2-750Byla to první fotografie Tigera Woodse po dvou měsících od jeho vážné autonehody, takže minulý týden obletěla bez nadsázky celý svět. Slavný golfista ji zveřejnil na instagramovém účtu: stojí na svém vlastním hřišti Jupiter Island Practice Facility, které má prakticky za domem, místo golfových holí se ovšem opírá o ty francouzské a na pravé noze má bandáž nahrazující sádru.

 

Woods-berle-250-allSpolečnost mu na snímku dělá Bugs, jeden z jeho dvou psů, fanoušky a novináře ale samozřejmě mnohem víc zajímá, jak pokračuje Tigerova rekonvalescence. Samotný hráč detaily šetří, v popisce se ale zmínil o tom, že to není snadné - což po výčtu zranění, které v únoru utrpěl, asi ani nikdo nečekal - a že rychleji se zatím do pořádku dává jeho hřiště, které podle dostupných informací mezitím nechává rekonstruovat.

Krátce předtím, než o sobě dala bývalá světová jednička vědět na sociálních sítích, se ale v médiích objevily podrobnosti kolem jeho hrozivé havárie. A vzhledem k tomu, že původní informace od kalifornské policie byly dost skoupé s odkazem na hráčovo soukromí, zdá se, že k jejich zveřejnění dal tentokrát souhlas samotný Woods. Co jsme se dozvěděli? Předně, vítěz patnácti majorových turnajů jel opravdu hodně rychle. Závěrečná vyšetřovací zpráva hovoří o víc než 82 mílích za hodinu, což je přes 130 kilometrů v hodině a to v úseku, kde je povolena rychlost přibližně poloviční.

Vyšlo také najevo, že slavný golfista podle záznamů z jeho SUV vozu nejspíš vůbec nebrzdil, naopak prakticky celou dobu šlapal na plyn, a to i v okamžiku, kdy vylétl s autem ze silnice. Rozpoutalo to samozřejmě spekulace, zda Woods nebyl pod vlivem alkoholu či omamných látek, příslušné testy ale policie neprovedla, protože k tomu neshledala důvod. „Něčí historie ještě neznamená, že dotyčného automaticky podezíráme," řekl šerif Alex Villanueva, který za tamní policejní oddělení vystupuje k případu v médiích. Woods měl s řízením pod vlivem několikrát potíže v minulosti, pokud jde o jeho únorovou nehodu, není prý jasné, zda byl či nebyl během karambolu při vědomí.

Tigerovo uzdravování samozřejmě bedlivě sledují i jeho konkurenti, z nichž řada se zároveň řadí i k jeho přátelům. Návštěvy už prý u Woodse absolvovali třeba Justin Thomas nebo Rory McIlroy, na podrobnosti ale byli skoupí a řekli jen, že se mu daří dobře. To dává všem Tigerovým příznivcům naději, ostatně mimochodem: ona jeho fotografie zmíněná v úvodu textu nasbírala na Instagramu za pouhou hodinu od zveřejnění přes 280 tisíc (!) lajků a k tomu na 1 800 komentářů. Jasný důkaz toho, že Woods je značkou, která bude fandy zajímat vždy a všude. A v jeho návrat se modlí nejen oni, ale jistě i vedení celé PGA Tour.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golf.com/news/tiger-woods-shares-photo-crutches/
https://eu.augustachronicle.com/story/sports/golf/2021/04/07/tiger-woods-update-crash-82-mph-unclear-consious/7120758002/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...