Woods-il2-750Golfovou kariéru Tigera Woodse provázejí především superlativy. Ale ne neustále. Vítěz patnácti majorů se na golfovém hřišti naposledy v akci objevil loni v prosinci na turnaji CNC Championship společně se svým synem Charliem. Proto až tolik nepřekvapuje jeho sestup pořadím světového žebříčku. Aktuálně vypadl z elitní stovky.

Tou hlavní příčinou absence 45letého golfisty byla těžká únorová autonehoda a vážná zranění, která při ní utrpěl. Woods si zlomil lýtkovou a holenní kost pravé nohy, poškodil kotník pravé nohy a musel se podrobit operaci. Aktuálně se stále léčí a rehabilituje, ale jeho návrat na hřiště je zatím v nedohlednu.

I proto se ve světovém žebříčku neustále propadá. V tom nejnovějším vydání poprvé po třech letech opět vypadl z první stovky a figuruje na 103. místě.
Něco podobného už zažil v březnu 2015, kdy po sérii zdravotních problémů také opustil golfovou společnost v top 100. Trvalo mu přes tři roky, než se v dubnu 2018 vrátil zpět. A po svém návratu ještě dokázal vyhrát tři turnaje včetně Masters v roce 2019. Díky tomu zvýšil počet titulů z majorů na patnáct a titulů na PGA Tour na 82. Vyrovnal tím historický rekord Sama Sneada.

Woods je přitom rekordmanem v počtu týdnů strávených na pozici světové jedničky. Poprvé se na golfový trůn usadil v červnu 1997 a celkově na něm strávil rekordních 683 týdnů. Od srpna 1999 do září 2004 strávil na pozici jedničky nepřetržitě 264 týdnů a poté v období od června 2005 a do října 2010 vládl bez přerušení 281 týdnů.

V předchozích letech se vítěz patnácti majorů dokázal pokaždé vrátit. Dokáže to opět?

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: GlobeMedia/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...