Golf ve světě

Oosthuizen tentokrát na výhru nedosáhl

Co víc si jen přát než zvítězit před domácím publikem. A právě to se v neděli na Scandinavian Masters podařilo Richardu Johnsonovi, jenž proměněným birdie patem na závěrečné jamce zdolal o jedinou ránu Argentince Rafaela Echeniqueho. O další ránu zpět skončil Ital Edoardo Molinari, čtvrté místo dělil vítěz Open Championship Louis Oosthuizen spolu s Markem Brownem a Brettem Rumfordem (280/-8).

Výsledky turnaje

Čejka cutem neprošel

Ve znamení švédských oslav probíhal uplynulý týden nejen na Scandinavian Masters, ale zástupce tří korunek se prosadil i na zámořské PGA Tour, když na hřišti torontského St. George's Golf & Country Club nečekaně uspěl Carl Pettersson. Třebaže ho stíhal Dean Wilson, mohl si švédský golfista dovolit luxus v podobě bogey na závěrečné jamce. Oba nejvýše postavené hráče dělila v konečném účtování jedna rána.

Výsledky turnaje

Loni se málem senzačně stal nejstarším vítězem majoru, když na British Open podlehl až v play-off Stewartu Cinkovi, letos už zažíval zcela jiné pocity. Tom Watson hrál naposledy slavný turnaj na slavném hřišti.

Tiger s Philem mezi poraženými British Open

Ještě před víkendem byste sotva vyslovili jeho jméno, nyní je ale vyryto na jedné z nejcennějších sportovních trofejí světa. Louis Oosthuizen hrál na třetím majoru roku jedinečný golf a své soupeře převálcoval rozdílem dvou tříd. British oOpen má opravdu překvapivého vítěze.

Výsledky turnaje

Čejka potvrdil své postavení

Trochu stranou zájmu probíhal souběžně s třetím majorem roku zámořský Reno-Tahoe Open, kde i navzdory nepovedené sobotní rundě (75/+3) zvítězil poprvé v kariéře Matt Bettencourt. Za sebou o jedinou ránu nechal Boba Heintze (278/-10), třetí místo si výsledkem devět úderů pod par rozdělili další Američan John Merrick a Švéd Mathias Gronberg.
Jako jeden z výše umístěných borců žebříčku cestoval do dějiště turnaje i Alex Čejka a své postavení potvrdil děleným pátým místem (280/-8). Za toto umístění inkasoval 101,7 tisíc dolarů a na finančním žebříčku se posunul na 84. pozici.

Výsledky turnaje

Korda cutem neprošla

Pouze jedna jediná hráčka se v součtu čtyř kol dokázala dostat do minusových čísel. Paula Creamer (281/-3), přestože ji po většinu dosavadní sezony sužovala zranění, kvůli kterému neodehrála dostatečný počet turnajů, zavelela k útoku v pravý čas a ovládla nejprestižnější podnik dámské LPGA Tour – US Open. Druhé místo si po výsledku 285/+1 rozdělily Suzann Pettersen z Norska a Korejka Na Yeon Choi.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...