sean-conery-750Dodnes je s tváří slavného agenta 007 pro řadu lidí spojena právě jeho tvář. Sean Connery se stal prvním hereckým představitelem Jamese Bonda, původně knižní postavy, která už je dnes dávno pevnou součástí hollywoodské filmové mašinérie a vlastně popkultury jako takové. Herecký sexsymbol oslavil koncem srpna těžko uvěřitelnou devadesátku, a jak mnozí vědí, kromě svých dalších slavných filmovách rolí je neodmyslitelně spojen také se světem golfu.

Může se to zdát poněkud zvláštní, ale ač původem ze Skotska, golfu prý Connery přišel na chuť až po třicítce, konkrétně při přípravách na natáčení v pořadí třetí a dodnes jedné z nejslavnějších a nejoblíbenějších bondovek, filmu Goldfinger. Agent s povolením zabíjet měl ve scenáři předepsánu jednu zásadní scénu právě na golfovém hřišti, a Connery se tak musel na svou roli patřičně připravit. Stalo se a láska ke golfu už hvězdu filmového plátna nikdy neopustila.

A mimochodem, ona dnes už dost úsměvná scéna z bondovky je pamětihodná také tím, že se v ní Bond v Conneryho podání dopustil dvakrát poměrně nevybíravého podvádění. V první řadě totiž zašlápl míček svého protivníka v roughu tak, aby nebyl k nalezení. Pravdou je, že hlavní záporák Goldfinger reagoval také neférově. Jeho asijský bodyguard a nosič holí, který se prý v téhle funkci teprve zaučoval (neboť „v Koreji zatím golf není právě národním sportem, do časů K.J.Choie či Anthony Kima bylo ještě daleko), pohotově upustil náhradní míč. Bondova reakce? Před poslední jamkou podstrčil Goldfingerovi úplně jiný míč téže značky (v kurzu byl tehdy Slazenger, Bond měl jeho logo i na svetru), na greenu jej na to upozornil a zápas tak vyhrál, ačkoli byl výsledkově horší.

Dá se s úspěchem předpokládat, že ve skutečnosti by skotský herecký bard na hřišti nikdy nic takového neprovedl. Koneckonců, už desítky let se může chlubit šlechtickým titulem, a při golfu byl vždy symbolem férovosti - a také elegance. Snímky těch nejlepších Conneryho golfových outfitů zaplavily při příležitosti jeho kulatého jubilea sociální sítě a připomenout si je můžete i vy pod jedním z odkazů níže, stejně jako citovanou slavnou golfovou scénu ze třetí bondovky.

A pokud jde ještě o Conneryho, je dobře známo, že si zahrál golf také v Česku. Stalo se tak v červnu 2002, kdy u nás herec natáčel snímek Liga výjimečných, a navštívil tehdy areál na Karlštejně. Pamětníci prý dodnes s jistou dávkou zadostiučinění vzpomínají na to, jak na nechvalně známé jamce číslo 4 zatáhl odpal pořádně vlevo do lesa a musel hrát z odpaliště třetí ránu. Inu, jak se tehdy ukázalo, i James Bond je zkrátka jenom člověk...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.instagram.com/p/CEUgl0FpcND/
https://www.nationalclubgolfer.com/news/exploring-sean-connerys-love-affair-with-golf/
https://www.youtube.com/watch?v=WTBvu-fTTIk


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...