sm leVítězi Zurich Classic of New Orleans se po dramatickém průběhu stali Australané Marc Lieshman a Cameron Smith, jejichž souboj s dvojicí Jihoafričanů, Louisem Oosthuizenem a Charlem Schwartzelem, musela rozetnout až rozehrávka. A tak se stalo hned v jejím úvodním dílu, neboť Oosthuizen trefil z týčka vodu, a tak soupeřům stačil k titulu par. Třetí místo brali Američané Peter Uihlein a Richy Werenski.

Turnaj se hraje v netradičním formátu, kdy si to dvojice rozdávají formou foursome. A ten Australanům přál zejména v lichých dnech, kdy shodně zapisovali 63 ran, zatímco v sudých hracích dnech si vedli o poznání hůře (72 a 70), přesto ale našli zbraň na všechny soupeře, včetně jihoafrické dvojice, která rovněž zářila v úvodním i třetím kole (63), zatímco v pátek a v neděli zapisovali 71 úderů.
Absolutně nejnižší skóre v turnaji, které mělo hodnotu 62 ran, se podařilo dosáhnout dvěma dvojicím, a to na úvod, kdy se takto zaskvěli domácí Garnett se Stallingsem a Norové Hovland a Ventura.

„Zklamání," hodnotil druhé místo Oosthuizen. „Hráli jsem dobře, vytvořili jsme si spoustu šancí. Už jsme tu skončili třetí, teď máme druhé místo, cítím, že až přijedeme příště, to první místo si odvezeme," dodal o poznání optimističtěji.
„Atmosféra byla parádní," pochvaloval si Leishmen, pro něhož jde o šestý titul z PGA, zatímco jeho spoluhráč si připsal třetí triumf. Třebaže na Presidents Cupu se Smithem dvojici nevytvořil, nyní to po úspěšném tažení vypadá, že by na ně kapitán Trevor Immelman mohl vsadit. Svou hru oba znají dobře z mnoha společných cvičných kol a jak ukázali, ve dvojici jim to svědčí.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/zurich-classic-of-new-orleans/leaderboard.html

Foto: MikeEhrman, PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...