Thomas BMWJustin Thomas dokonale využil tzv. moving day a ve třetím kole BMW Championship, předposledního podniku play-off FedEx Cupu, předvedl něco, co by v cyklistické hantýrce nazvali trhákem. V sobotní rundě vystřihl parádních 61 ran (-11), čímž finálové kolo proměnil víceméně ve formalitu.

I když v něm v pořadí druhý Patrick Cantlay (-7) a třetí Hideki Matsuyama (-9) podali parádní výkony, Thomas si už výhru vzít nedal. Pro titul si došel s náskokem tří ran. Nejlepším z Evropanů byl Španěl Jon Rahm, který vybojoval dělenou pátou příčku.

Díky vítězství se Američan vyšvihl i do čela průběžného hodnocení FedEx Cupu a může útočit na druhé prvenství, když to první získal před dvěma lety. Celkově zaokrouhlil počet titulů z PGA Tour na kulatých deset.
„Hrál velmi dobře, z mého pohledu bylo obtížné atakovat metu pětadvaceti ran pod par," vysekl Thomasovi poklonu v pořadí druhý Cantlay, který se ve finále skutečně činil.

Po odmlce se v turnajovém kolotoči objevil také letošní vítěz Masters, patnáctinásobný držitel majoru Tiger Woods, který se sedmi údery pod par dělil sedmatřicáté místo. Pro bývalou světovou jedničku to však znamená loučení se sezonou, neboť se v žebříčku nedokázal vklínit mezi třicítku nejlepších, která v souboji o nejlepšího hráče sezony míří na závěrečný podnik TOUR Championship.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2019/bmw-championship/leaderboard.html

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...