Spieth FedKrálem roku na PGA Tour se stal Jordan Spieth. A bylo by velmi překvapivé, pokud by na sklonku sezony nesklízel jednu cenu za druhou. Po dvou nezdarech v úvodních podnicích play-off FedEx Cupu zabral, aby nakonec triumfoval v závěrečném turnaji. Na Tour Championship zvítězil s náskokem čtyř ran před Henrikem Stensonem, Danym Lee a Justinem Rosem a ziskem pátého letošního titulu si zajistil celkové vítězství ve FedEx Cupu.

Spieth letos proměnil v prvenství přibližně každý čtvrtý start, na pět titulů mu stačilo devatenáct vystoupení. Lepší „kampaň" za oceněním pro hráče roku tak sotva mohl spustit. Vítězství v posledním turnaji sezony je o to cennější, že na dvou prvních turnajích play-off ani neprošel cutem. Nicméně zažehnal krizi a na závěr se představil v nejlepším světle. Návdavkem znovu vystoupá na pozici prvního hráče světa, kde vystřídá Jasona Daye.

„Nestaral jsem se o to, co je ve hře, hodil jsem za hlavu poslední nezdary. Na hřišti jsem si od začátku vedl dobře, což mi dodalo sebevědomí. Jsem šťastný, že jsem zažehnal menší krizi v konci sezony a rychle se vrátil do hry," ohlédl se za vítěznou tečkou Spieth.

Kompletní výsledky turnaje zde
Konečné pořadí FedEx Cupu zde

Foto: Chris Condon/PGA TOUR


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...