camBok po boku šli do finále turnaje Sentry Tournament of Champions, jehož se účastní loňští vítězové z PGA Tour, Australan Cameron Smith a světová jednička Jon Rahm ze Španělska. Prvně jmenovaný se nejprve utrhl na čtvrté jamce díky berdíku a posunul se do čela. Do konce úvodní devítky svůj náskok navýšil na dvě rány. Rahm třebaže byl ve finále rovněž bezchybný a za celý turnaj se dopustil jediného bogey v sobotu, na druhé devítce finišoval, ale právě ono zaváhání mu v součtu čtyř kol nedovolilo jít do rozehrávky.

Australan totiž dokázal odolat tlaku soupeře a potvrdil, že jeho krátká hra patří k silným zbraním. Vyrovnaná kola 65-64-64-65 mu vynesla nejen rekordní skóre v turnaji, ale hlavně čtvrtý titul na okruhu. „Bylo to intenzivní," hodnotil Smith naháněnou v podání Jona Rahma. „Oba jsme celý den hráli dobře, a to šel před námi Matty, který za to také pořádně vzal. Neskutečné kolo, takové, na jaké člověk jen tak nezapomene. Rahm je nejlepší golfista světa z mnoha důvodů. Vypadá, že promění každý pat, takže jsem moc rád, že jsem souboj ustál."

Ve finále si skvěle počínali i Matt Jones (-12, celkově -32), jehož 61 úderů vyneslo na konečné třetí místo, dělený pátý rovněž po parádním výkonu na závěr (-11) skončil Collin Morikawa.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/competition/2022/sentry-tournament-of-champions/leaderboard.html

Foto: Gregory Shamus/PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...