Rahm HeroVe čtyřiadvaceti letech už má na Španěl Jon Rahm na kontě třetí výhru na PGA Tour a celkově šestý profesionální titul. Na turnaji Tigera Woodse Hero World Challenge startoval poprvé, a hned se dočkal vítězství, když o čtyři rány porazil domácího Tony Finaua a o pět úderů rydercupového parťáka Justina Rose, který stejně jako Rahm odehrál finále na 65 ran. Pořádající Woods skončil v osmnáctičlenném startovní poli předposlední (-1).

Když se před turnajem Rahm potkal se svým dětským idolem Woodsem na cvičném greenu a požádal ho o radu, jak patovat na bermudě, Tiger se jen zasmál a prohodil, že je to o pocitu. Po turnaji musel uznat, že „na hráče, co na bermudě neumí patovat, podal velmi dobrý výkon". Načež Rahm se smíchem opáčil: „Musíš se podívat na mé statistiky, všechno to bylo o zasahování míče."

A opravdu, Španěl si vedl bravurně z týčka až po green – skončil třetí v zasahování fervejí a dělený čtvrtý, pokud jde o greeny v regulaci. V neděli, kdy bitva mezi ním a Finauem vrcholila, trefil 12 ze svých posledních 13 greenů. Právě tady položil základy nedělním 65 úderům, které mu vynesly cennou trofej.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2019/hero-world-challenge/leaderboard.html

Foto: TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...