Lingmerth RoseCennou výhru i skalp Justina Rose – to všechno získal na prestižním Memorialu švédský golfista David Lingmerth. Oba hráči zahráli v součtu čtyř kol patnáct ran pod par a také rozehrávka byla dlouho vyrovnaná.

Hned dvakrát si v ní oba protagonisté zopakovali osmnáctou jamku a pokaždé zapisovali čtyři rány. Švéd o svém triumfu rozhodl na desítce. Do třetice v play-off zahrál par (4), na což Rose nedokázal odpovědět. „Už jsem si pár rozehrávek zahrál, občas vyhrajete, občas to nevyjde, dnes jsem ale cítil, že je řada na mě," usmíval se v cíli vítězný sedmadvacetiletý Lingmerth.

Zklamáním skončilo vystoupení pro Tigera Woodse. Bývalá světová jednička turnaji kvůli zraněním šetří, ale podle svých slov Woods přijížděl na turnaj dobře připravený a hodlal bojovat o mety nejvyšší. Nakonec sice postoupil cutem, ale ve třetím kole předvedl vůbec nejhorší výkon ve své profesionální kariéře, když zapisoval 85 úderů, což ho přikovala na samé dno výsledkové listiny hráčů, kteří prošli do víkendových kol.

V duelu dvou Evropanů překvapivě uspěl ten méně zkušený – David Lingmerth ze Švédska (vlevo). Foto: Chris Condon/PGA Tour.

Kompletní výsledky turnaje zde


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...