ListPo třetí rundě, kterou obešel jen v paru, to s nadějemi Luka Lista na titul z Farmers Insurance Open nevypadalo zrovna nadějně. První devítka finálové rundy, kdy mezi třetí a šestou jamkou přidal čtyři berdíky v řadě, mu ale vlila do žil pořádnou dávku energie. Rázem tak zatlačil na nejlepší. Když pak  skóroval na dvanáctce i šestnáctce, drama a přetahovaná nejen s Willem Zalatorisem, nabrala na obrátkách. Na svou šanci totiž čekali i zkušení Jason Day a Jon Rahm, naději na výhru neztrácel ani Cameron Tringale.

Pouze jedinkrát List zaváhal, když na předposlední jamce zahrál bogey, čímž jen zdramatizoval souboj o titul. Soupeři měli šanci, a i když svou chybu List na závěrečné pětiparové osmnáctce napravil, musel čekat, jak s tím naloží konkurenti. Zalatoris však na druhé devítce neskóroval, navíc jeho pat na vítězství směřoval sice do jamky, ale na poslední chvíli se nevyzpytatelně odklonil vlevo a skončil pár centimetrů vedle. „Myslel jsem, že tam padne," uvedl k osudovému okamžiku Zalatoris. „Chtělo to o fous větší rychlost."

Mezitím chyboval Day na šestnácté i sedmnácté jamce, Rahm ztratil ránu na patnáctce a na závěr nedokázal skórovat, Tringale zahrál na druhé devítce jediné birdie, a to až v samotném závěru, což na dostižení Lista rovněž nestačilo. Ve výsledku se tak muselo rozhodnout mezi Zalatorisem a Listem.

Oba se znovu postavili na odpaliště poslední jamky a List si přenesl pohodu ze závěrečné rundy i do pokračování. Hned na první jamce si parádně přihrál a z doklepnutí do birdie se stala formalita. Na tahu tak byl Zalatoris, čekající na premiérový titul z PGA Tour, odpověď však nenašel, když minul zleva. „Vždycky jsem věřil, že na tomto hřišti mohu uspět a dnes se ten sen proměnil ve skutečnost. Když jsem se dostal do play-off, řekl jsem si, pojď zahrát birdie," vykládal nadšeně golfista, který se na rozdíl od svého rivala prvního vítězství na Tour právě dočkal.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2022/farmers-insurance-open/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...