Cantl

Patrick Cantlay dotáhl svou cestu FedEx Cupem do vítězného konce, když v závěrečném podniku TOUR Champions udržel za zády Španěla Jona Rahma. Ve virginském Country Clubu zahrál jednadvacet ran pod par, Rahm zůstal o jedinou ránu zpět, když mu nevycházely paty. Díky systému hodnocení vstupoval „Patty Ice", jak se Cantleymu přezdívá, do turnaje z první pozice, kterou v průběhu klání nikomu nepřepustil.

„Jsem velmi vděčný a šťastný, že jsem to dotáhl. A jsem také pyšný na to, že jsem zůstal v klidu v okamžicích, kdy jsem to nejvíc potřeboval," dodal Cantlay s odkazem na pár situací z finálové rundy, kdy měl Rahm šanci jej ve vedení dostihnout. Třebaže Američan nekouzlil v závěrečné rundě s patrem jako v předchozím průběhu nebo na předešlém turnaji a několik slibných šancí snížit skóre nevyužil, v klíčových momentech ho patr vždy podržel. Po zásluze tak vyválčil trofej pro vítěze FedEx Cupu. „Je to obrovské vítězství," dodal nakonec s úlevou o 15 milionů dolarů bohatší Cantlay.

Třetí s odstupem pěti ran na vítěze skončil Kevin Na, následoval Justin Thomas (-15) a dělení pátí Xander Schaffele a Viktor Hovland (-14).

Konečné pořadí turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/tour-championship/leaderboard.html
Konečné hodnocení FedEx Cupu na www.pgatour.com/stats/stat.02671.html

Foto: PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...