Kopeka PGABrooks Koepka zažívá parádní sezonu, v níž se mu dostává zadostiučinění po zdravotních patáliích, jež ho delší dobu nepustily do hry. Po úspěšné obhajobě prvenství z US Open přidal do své sbírky už třetí major. V průběhu dvou let tak dvakrát dobyl národní šampionát Spojených států a k tomu nyní přidal i triumf na PGA Championship.

Na hřišti Bellerive GC dosáhl v součtu čtyř kol na šestnáct ran pod par a o dvě rány předčil Tigera Woodse, na -13 skončil třetí Adam Scott. Woods tak dal znovu najevo, že je definitivně zpátky, odhodlaný útočit na mety nejvyšší i na majorech. Pokud mu zdraví vydrží, určitě se s ním v příští sezoně musí počítat.

„Když se ohlédnu za tím, co jsem v posledních dvou měsících dokázal, vypadá to neskutečně. Stačí si vzpomenout na dobu, kdy jsem Masters musel sledovat jen v televizi. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že v sezoně získám dva majory, vysmál bych se mu. V té době jsem si ale uvědomil, jak moc golf miluju a jak moc bych chtěl znovu bojovat s těmi nejlepšími," ohlížel se za těžkými okamžiky sezony Koepka.

Velmi solidní stopu zanechali v St. Louis i Evropané. Šesté místo dělili Jon Rahm, Belgičan Thomas Pieters a skalpem z nedávného Open ověnčený Francesco Molinari, desítku nejlepších pak uzavírali Tyrrell Hatton a Rafa Cabrera Bello.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018066/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...