HarrisNa svůj v pořadí třetí titul na okruhu PGA Tour musel Harris English čekat notnou chvíli, naposledy se totiž radoval v listopadu 2013. A rozhodně to neměl snadné, na Sentry Tournament of Champions se totiž o výhru přetahoval až v play-off s Joaquinem Niemannem, aby nakonec po první jamce rozehrávky zvedl ruce nad hlavu. Zdá se však, že tato sezona déle trvajícím čekatelům na další vavřín přeje a English navázal na Cinka, Lairda a Gaye, kteří rovněž ukončili svůj minimálně sedmiletý půst.

„Cítím se úžasně," sypal ze sebe v návalu nadšení English. „Zúročil jsem v tom všechnu tu poctivou práci, přestál jsem dlouhé období, kdy jsem byl spíš dole, a mám pocit, jako bych se vracel z údolí na vrcholky. Jsem zpátky ve hře a ukázal jsem, jak kvalitní golf zase mohu hrát. A je pochopitelně skvělé, že jsem tomu dal i pečeť v podobě turnajového triumfu."

Američan ví, o čem mluví. V roce 2019 skončil ve FedEx Cupu 149. a ztratil plnou kartu na Tour. Ostatně už předchozí sezony, kdy se umístil na 125. a 118. pozici, nevěstily nic dobrého, a pokud by nepřišlo zlepšení, ústup ze slávy byl na spadnutí, což se posléze skutečně také stalo. O to sladší pro Englishe musí být vstup do tohoto kalendářního roku. Ten předznamenala jeho vystoupení v loňské „covidové" sezoně, kdy nikdy neskončil mimo 30 nejlepších. A po nedělním triumfu je, minimálně prozatím, zpátky.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/sentry-tournament-of-champions/leaderboard.html

Foto: PGA Tour/Gregory Shamus


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...