BergNapínavou podívanou do posledních chvil nabídl oblíbený turnaj AT&T Pebble Beach Pro-Am, hraný na ikonickém hřišti Pebble Beach Links. Ve finále si dlouho skvěle počínal Nate Lashley a útočil na titul. Třebaže mu na krk dýchali Berger, McNealy i Cantlay a z větší části kola byl ve hře Spieth, Lashley měl osud ve svých rukou. Vymkl se mu až na čtyparové čtrnáctce, kde nejprve neproměnil ošemetný pat do paru, při pokusu o bogey míček jen objel hrany, ale skončil mimo jamku, a naneštěstí pro Američana do ní nespadl ani pat na double bogey. Sedm úderů na šestnáctce znamenalo prakticky konec nadějí, zvlášť když neskóroval ani na tříparové sedmnáctce.

Před Lashleyem hrající Berger měl přehled o výsledku soupeřů, a tak věděl, že birdie na osmnáctce mu dá jistotu, neboť před ním hrající McNealy jen těsně neproměnil na závěr pat na eagle a jisté bogey znamenalo „jen" dorovnání za ním jdoucího Bergera na průběžných -16. Daniel Berger neponechal nic náhodě, přesnou druhou ranou, již označil za životní ránu dřevem trojkou, se dostal na poslední green a zbývalo mu na dva pokusy dopravit míček do jamky, aby mohl slavit.
Američan si nicméně počínal ještě stylověji a proměnil desetimetrový pat na eagle, skóre zvýšil na -18 a mohl slavit svůj čtvrtý titul na okruhu PGA Tour. Zcela zaslouženě, finálových sedm úderů pod par se dvěma eagly bylo nejlepším výsledkem závěrečného hracího dne.

„V minulosti jsem se už dostal do situace, kdy musíte na poslední jamce zvládnout důležitou ránu. Někdy se to povedlo, jindy ne, každopádně musíte mít odvahu. A á ji dneska měl," zhodnotil Berger úder, kterým si vydláždil cestu k výhře.

Kompletní výsledky turnaje na: www.pgatour.com/competition/2021/at-t-pebble-beach-pro-am/leaderboard.html

Foto: PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...