Fowler2-750Rickie Fowler patří ke sledovaným golfistům s nálepkou velkého talentu, v posledních letech se ale z popředí leaderboardů vytratil a vypadl také z první stovky světového žebříčku. Aktuálně mu dokonce patří až 122. místo, což mimo jiné znamenalo, že se dvaatřicetiletý Američan po dlouhé době nedostal na letošní Masters. Fowler si ovšem snadno našel jiný program, který by možná i pár hráčů za účast v Augustě vyměnilo - sledoval slavný turnaj přímo doma u Tigera Woodse.

Díky tomu se Fowler minulý týden na Wells Fargo Championship mohl s novináři podělit o podrobnosti z návštěvy dlouholeté světové jedničky. Woods totiž jak známo utrpěl při vážné únorové autonehodě nepříjemná zranění včetně několika zlomenin nohy, a jeho případný návrat na hřiště je tak zatím ve hvězdách. O podrobnostech kolem Tigerova zdravotního stavu jeho dlouholetý parťák z rydercupového týmu USA z pochopitelných důvodů diskrétně pomlčel, jinak si ale setkání pochvaloval.

„Jsou dva turnaje, na které se dívám opravdy vždy, když na nich nehraju: právě Masters a pak British Open. A bylo zajímavé vyměnit si s Tigerem postřehy ke hřišti," řekl Fowler, který to má ze svého floridského domova k Woodsovi jen pár minut. Společně se prý třeba ve čtvrtek během prvního kola podivovali extrémně rychlým a tvrdým greenům. „Oba jsme litovali, že nemůžeme hrát, protože tyhle podmínky bývají v Augustě k vidění jen velmi zřídka," dodal Fowler.

Nebyl mimochodem prvním z hráčů nejužší světové špičky, který Tigera během jeho rekonvalescence stihl poctít návštěvou, už dříve se ukázali třeba Rory McIlroy nebo Justin Thomas. „Právě JT mi pak tehdy říkal, že Tiger vypadal opravdu mnohem lépe, než po té nehodě čekal," podotkl Fowler. Dodal, že bylo milé strávit pár desítek také ve společností Woodsových dětí, syna Charlieho a dcery Sam.

„Myslím, že právě na to se teď soustředí nejvíc: být dobrým tátou, chodit s Charliem na golf a povzbuzovat ho," míní Tigerův krajan a soused. A pokud jde o Woodsův případný návrat k profesionálnímu golfu? „To záleží jen a jen na něm, ale jednu věc vám řeknu. Golfové hole má vystavené přímo v obýváku, každičký den se na ně dívá. A tu svou jiskru pořád neztratil. Tu on neztratí nikdy," uzavřel optimisticky Fowler.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golf.com/news/rickie-fowler-tiger-woods-masters-injury-condition/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...