Na_Yeon_ChoiO LPGA Tour začala snít v deseti letech, když sledovala svou krajanku Se Ri Pak, jak v roce 1998 pozvedla na hřišti Blackwolf Run trofej pro vítězku US Open. O čtrnáct let později se ocitla na stejném místě, aby do své sbírky přidala nejcennější trofej – pohár pro šampionku US Open. Rozhodující krok přitom Na Yeon Choi učinila v sobotu, kdy výsledkem 65 ran uhrála nejnižší skóre v letošním ročníku nejprestižnějšího turnaje dámského okruhu a vzdálila se svým pronásledovatelkám. Ve finále si už svou pozici bezpečně ohlídala.

Bezprostředně po dokončení bojů se kolem vítězky sdružily její krajanky včetně Se Ri Pak, která byla jednou z prvních gratulantek. „Řekla mi, že je na mě strašně pyšná, že jsem tu odvedla skvělou práci, a pak mě objala. Vždycky jsem snila o tom, že tady jednou budu hrát, a najednou jsem tady a dokázala jsem to! Je to pro mě úžasný den a musím ocenit, co pro nás Se Ri Pak i další krajanky udělaly, bez nich bych tu nikdy nebyla,“ svěřila se vítězná Na Yeon Choi, která se v uplynulých pěti letech stala již čtvrtou Korejkou, jež tento podnik ovládla.

Nejprve se v roce 2008 prosadila Inbee Park, rok po ní Eun-Hee Ji, na které vloni navázala So Yeon Ryu. Pro Na Yeon Choi jde o šestý titul v kariéře na LPGA Tour, ovšem první z kategorie major.

Druhá skončila s odstupem čtyř ran další hráčky z Jižní Korey – Amy Yang (285/-3), cenné třetí místo vybojovala Němka Sandra Gal (289/+1).

Kompletní výsledky turnaje zde

Vítězná Na Yeon Choi v obležení svých krajanek. Foto: Globe Media


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...