fedexcup-playoff-750Letošní sezona PGA Tour míří do finále, kterým je už tradičně trojice turnajů spojená pod hlavičkou fedexcupového play-off. Podobně jako v minulých letech se do něj kvalifikovalo 125 nejlepších hráčů roku, kteří se už tento týden utkají na The Northern Trust. Sedmdesát z nich postoupí na BMW Championship a z nich pak vykrystalizuje třicítka těch, kteří si to rozdají na finálovém Tour Championship o bonus pro vítěze.

A onen bonus je opět opravdu pohádkový, čítá totiž plných patnáct milionů dolarů. Jen pro ilustraci: kdyby letos dokázal jediný golfista teoreticky vyhrát všechny čtyři majory a přidat k tomu pak výhru na prvních dvou turnajích play-off FedEx Cupu, stejně by to v součtu znamenalo o plné tři miliony méně, než činí celkový jackpot! Není proto divu, že o šanci na takovouhle sumu byla v závěru sezony pořádná tlačenice - a významnou roli samozřejmě hrály výsledky Wyndham Championship, který se hrál minulý týden jako úplně poslední.

K vítězům (kromě Kevina Kisnera, který celý turnaj skutečně nakonec vyhrál) patřil třeba Roger Sloan, kterému i druhé místo dopomohlo k obřímu skoku v průběžném fedexcupovém pořadí, takže se Kanaďan z původně nepostupové 131. příčky rázem vyhoupl až na 91. pozici. Polepšil si třeba také Scott Piercy, jehož 116. příčka nebyla před turnajem zdaleka postupovou jistotou - poté, co ale v Greensboro bral patnácté místo, v klidu si účast na finále sezony zajistil. Stylovým způsobem pak zkompletoval finálovou sestavu posledním postupovým 125. místem Chesson Hadley, který se právě na Wyndham Championship blýskl parádním hole-in-one, následnou zábavně bezprostřední oslavou a také emotivním rozhovorem po turnaji, kde dal průchod dokonce i slzám.

A na slzy, tentokrát ale smutku, možná došlo i u některých golfistů, kteří naopak z FedEx Cupu pro letošek na poslední chvíli vypadli. Asi nejznámějším jménem je hned ten první pod čarou - ostřílený Angličan Justin Rose, pro něhož to byla hořká pilulka tím spíš, že jej připravil o postup až úplně poslední pat sezony, zahozený ze zhruba dvou metrů! Na tenhle smutný moment se můžete podívat pod třetím z odkazů níže, neradostné vzpomínky budou mít na Greensboro ale i další hráči. Postupové pozice totiž na poslední chvíli smolně vyklidili třeba Ryan Armour, Patrick Rodgers anebo Bo Hoag. Kompletní stopětadvacítku pro letošní FedEx Cup si prohlédněte pod druhým z odkazů níže - a mimochodem, hned úvodní Northern Trust vynechá z vlastního rozhodnutí jedna z největších hvězd letošní sezony, průběžně osmý Jihoafričan Louis Oosthuizen...

Připravil: Lukáš Pařenica, foto: Sportscasting.com

Zdroj:
https://www.si.com/golf/news/5-players-to-watch-2021-fed-ex-cup-playoffs
https://dknation.draftkings.com/2021/8/15/22626167/fedexcup-playoffs-golfers-who-has-qualified-the-northern-trust-first-round-standings-2021
https://www.instagram.com/p/CSm_wmrNKfy/
https://twitter.com/PGATOURComms/status/1427051355441668101


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...